Kristýna Žáková

Kristýna Žáková

Povoláním herečka. Úspěchy ale sklízí i na poli společenského tance. Veronika Khek Kubařová, čerstvá vítězka televizní soutěže StarDance a účastnice prvního ročníku Roztančeného divadla v Mladé Boleslavi, však musela svou cestu k tanci nejprve najít. A dostala se po ní až k bodu, kdy měla 15. března v Divadle na Vinohradech zasednout do poroty této soutěže coby zkušená tanečnice. Nicméně kvůli okolnostem si bude muset počkat až na jeho mladoboleslavské provedení. „Organizátoři museli kvůli okolnostem přesunout galavečer na sobotu 19. září, kdy už mám bohužel jiné pracovní povinnosti. Ale v Mladé Boleslavi už by to snad mohlo vyjít,“ doufá.
Roztančené divadlo, autorský projekt mladoboleslavských tanečníků Terezy Řípové a Martina Šimka, se 19. září odehraje v Praze už potřetí. Jeho koncept, kdy mezi sebou v tanci soutěží jednotlivé páry, tedy herec a profesionální tanečník, připomíná televizní show StarDance. Málokdo ale ví, že toto divadelní představení není jen obměnou toho televizního. Vzniklo totiž přímo na divadelních prknech. „S Terkou jsme v divadle v Mladé Boleslavi učili Taneční večery a zaujalo nás, že tanec tu má své kouzlo,“ vysvětluje Šimek. A Řípová přitakává. „V dnešní době je tancování hodně o sportu. My se ho snažíme vrátit zpět na rovinu umění,“ doplňuje.
Hudba naladěna, taneční sál připraven. Je čtvrtek 20. února odpoledne a Michaela Gemrotová s Adamem Havlem se opět scházejí ve studiu Bohemia Dance, aby připravili své vystoupení pro Roztančené divadlo v Praze. Jedná se o autorský projekt tanečníků Martina Šimka a Terezy Řípové, který odstartoval před čtyřmi lety v mladoboleslavském divadle a později se přesunul i do dalších českých měst. V Praze se mezi sebou herci coby zástupci jednotlivých divadel, kteří pod dohledem profesionálních tanečníků trénují společenské tance, utkají už potřetí. Finálový večer tentokrát proběhne 19. září v Divadle na Vinohradech.
Praha – Letošní již třetí ročník pražského Roztančeného divadla tentokrát rozhýbe Divadlo na Vinohradech, a to v sobotu 19. září. V tanečním souboji se mezi sebou i tentokrát utká osm herců, kteří budou za svá domácká divadla bojovat především o skleněný putovní pohár. Večerem plného tance za doprovodu živé hudby bude provádět Světlana Witowská a Libor Bouček.
Samostatný projekt – psaná žurnalistika, kulturní specializace Název samostatného projektu: Roztančené divadlo aneb když herci tančí Počet článků: Pražská divadla se opět utkají v tanci; Tanec, smích i pot. Gemrotová se s Havlem na parketě rozhodně nenudí; Tanečníci Tereza Řípová a Martin Šimek: Všichni si fandíme. Roztančené divadlo je jedna velká parta; Veronika Khek Kubařová: Roztančené divadlo mi dodalo odvahu