Petr Luzar

Petr Luzar

út., 4. květen 2021 18:34

Záměr Samostatného projektu

Zeptali jsme se několika respondentů, kteří se zajímají o hokej, jestli si myslí, že mládí dostává ve sportu Jágra, Lemiuxe nebo Ovechkina dostatečný prostor pro seberealizaci.
Jason Robertson je americký hokejista, který v současné době obléká dres hokejového týmu Dallas Stars, který dlouhodobě hraje v NHL. Robertson se narodil 22. července roku 1999 (ve stejný rok, kdy hráči Dallasu vyhráli Stanley Cup) ve městě Arcadia, které se nachází ve státě Kalifornie.
Mezi největší maskované talenty současnosti patří početný zástup ruských jmen. Na tento seznam patří také Ilja Sorokin. Pětadvacetiletý gólman chytá první sezonu v NHL, u New York Islanders. V obou únorových duelech vychytal čistá konta. Jako první nováček v brankovišti Isles od roku 1975 si připsal dvě nuly po sobě. „Je to výsledek týmové práce,“ řekl Sorokin po utkání skromně pro TSN. Jeho parťák v brance je navíc Semjon Varlamov. Sorokinův vzor z mládí. A aby toho nebylo málo, v budoucnu ho pravděpodobně čeká nejedna bitva s kamarádem Igorem Šesťjorkinem, který obléká dres rivala z Rangers.
Praha - Základní část vyhrál se svým týmem dříve než oslavil 20. narozeniny. Řeč je o devatenáctiletém sparťanském útočníkovi Davidu Vitouchovi, který má za sebou druhou sezonu v extralize. Za pražský celek odehrál třiatřicet zápasů, během kterých si připsal šest bodů (3+3). Na závěr extraligové základní části skóroval dva dny po sobě. Nejdříve za Spartu, a následně v dresu prvoligového Sokolova, kde má střídavé starty. Mladý forvard se kromě dvou nejvyšších domácích hokejových soutěží představil také v dresu mezinárodního výběru na šampionátu do dvaceti let, který se během ledna konal v kanadském Edmontonu.
Debut v NHL. Den, o kterém už odmala sní snad každý hokejista. Běžnými příznaky jsou radost, skryté ambice nebo nervozita. V případě obránce New Jersey Devils Tye Smithe ale nemohla být o nervozitě řeč. Při své premiéře zaznamenal první trefu, a to jako bek. Mnohem důležitější ale bylo to, co se dělo po utkání. Z hloučku novinářů se někdo zeptal na pocity z prvního gólu. Reakce? „No, v prvé řadě jsme prohráli,“ řekl Smith nesobecky pro nhl.com. Už to něco vypovídá o charakteru. O to víc u dvacetiletého novice.
OLOMOUC - Rapper, režisér nebo autor populárních kreseb. Tohle je pouze několik rolí, které zastává autor nového snímku Párty Hárd Martin Pohl, jehož široká veřejnost zná lépe pod hudebním pseudonymem Řezník. Průkopník českého Horrorcoru v rozhovoru pro studentský web Pres povyprávěl o ohlasech na novou desku Život a smrt Alberta Hersche, plánech na rok 2020 nebo potenciální spolupráci s Ventolinem.
Basketbalová hala Folimanka se stala dějištěm dlouho avizovaného křtu dvou CD´s 160 EP, ale především P´s a Love 2, které má na svědomí strašnický rodák Smack One. Album svým názvem navazuje na CD P´s a Love, které spatřilo světlo světa před pěti lety. Mnozí příznivci považují toto album pro člena Iscream za průlomové. Datum koncertu určil třiatřicetiletý interpret na pátek 24. května.