Vytisknout tuto stránku
so., 3. prosinec 2016 18:57

Zdravé Vánoce v Česku se pomalu ale jistě stávají skutečností

Oříšky, mandle a fíky jsou vánoční tradicí už po generace Oříšky, mandle a fíky jsou vánoční tradicí už po generace Zdroj: CC0 Public Domain
Praha - Pokud patříte mezi ty, co vždy Vánoce považovali za období, kdy jdou „kila nahoru“ a po Silvestru potom zpytovali svědomí, je tu dobrá zpráva.  Vůbec tomu tak být nemusí! V Praze na vás totiž letos čeká řada zdravých vánočních pochoutek, cukroví, drinků a k tomu všemu hromada zábavy s vánoční tematikou, která vás skvěle naladí a hodí do vánoční pohody.

Jen co jsme otočili kalendář na prosinec, valí se na nás vánoční nálada ze všech stran. Nemalou součástí tohoto období bývají každoroční Vánoční trhy, specifické pro střední Evropu. Ty jsou doopravdy k nalezení téměř ve všech městech nejen České republiky, ale i v Rakousku či Německu.

Letos se však v Praze koná v pořadí už 3. ročník akce s názvem Veggie Vánoce. Stánky se na Masarykově nábřeží otevřou 11. prosince dopoledne, konkrétně kolem jedenácté hodiny. Pokud je to na vás moc brzy a raději byste byli v zimním počasí přes den zachumlaní v posteli, klidně se zajděte podívat až na večer – budou totiž otevřené až do devíti hodin.

Tuto akci pořádají dvě sdružení, a to Vegan Fighter a České veganské asociace.

Jídlo však není jediné, na co se můžete těšit. Kromě ochutnávek z nejlepší veganské gastronomie v ČR se zde také představí řada inspirativních hostů, bude probíhat program plný workshopů a také tzv. „foodshows“, které ukáží tipy na to, jak hravé je na vánoční stůl prostřít zdravě a ohleduplně ke zvířatům. Program také zpestří volba nejlepší veganské restaurace roku.

Jestliže vás přes rok obyčejně tato strava nijak neláká, přijďte se obohatit novými zkušenostmi a trochu si zaexperimentovat. Když už nic jiného, alespoň moc nepřiberete.

Zobrazeno 2137 krát
Naposledy upraveno: ne., 4. prosinec 2016 16:57
Eliška Kordulová

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste