ne., 24. duben 2016 14:31

Mnoho povyku pro migraci

Samostatný projekt politická/fotožurnalistika.

 1. POLICIE 

   Drážďany -  policie a protestující proti hnutí PEGIDA      Náměstí míru, Praha – policie a protestující proti islamizaci České republiky
 

 2. SYMBOLY

   Náměstí míru, Praha – Stoupenci iniciativy Islám v České republice nechceme a Bloku proti islámu, kteří pyšně pózují pro fotografy     Drážďany – Lid demonstrující proti hnutí PEGIDA nesoucí transparent „Otevřete svou mysl, zastavte rasismus!“

 

3. DAV 

   Albertov, Praha – Seskupení lidí opěvující prezidenta Miloše Zemana.    Drážďany – Pochod tábora proti PEGIDĚ směrem do centra.

 

4. ANONYMITA 

   Drážďany – Seskupení lidí hnutí PEGIDA před operou.      Albertov, Praha – Návštěva z Německa na pražském Albertově.

 

5. PRODEMONSTRACE 

   Náměstí míru, Praha – Muž vyjadřující své emoce vůči jeho odpůrcům.   Náměstí míru, Praha – Muž ukazující expresivní gesto na své odpůrce.

 

6. PROTIDEMONSTRACE

 

   Náměstí míru, Praha – Policie a protestující ze strany „sluníčkářů“.    Drážďany – Pózující demonstrující proti hnutí PEGIDA se srdíčkovým transparentem.

 

KOMENTÁŘE K FOTOGRAFIÍM

Policie - Na těchto dvou fotografiích můžeme vidět kontrastní situaci při pohledu na policii. Zatímco na snímku z Drážďan vidíme těžkooděnce, kteří se zdají být stále ve střehu, v Praze policisté působí poněkud laxně, bez větší výzbroje. Nutno však podotknout, že na Náměstí míru se posléze objevili těžkooděnci také. Shodné rysy můžeme naopak vidět u protestujících.

Symboly – U těchto dvou snímku můžeme opět sledovat rozdílnost situací. Zatímco první se odehrává v Praze a jsou na něm usměvaví, pyšně stojící příznivci IvČRN a Bloku proti islámu jak pózují pro přítomné fotografy, druhá scéna se odehrává v Drážďanech. Je to jedna z prvních pořízených fotografií krátce poté, co se dav protestující proti PEGIDĚ vydal od soudu směrem do centra města.

Dav – Taktéž kontrastní fotografie protestujících lidí. První se odehrává na pražském Albertově, dav stojí na místě a bouřlivě mává fotografiemi prezidenta Miloše Zemana a radostně volají „Ať žije Zeman! Ať žije Zeman!“ Druhá fotografie byla pořízena v Drážďanech a zachycuje pochodující tábor demonstrantů proti hnutí PEGIDA. Na tomto snímku se mi obzvlášť lidí kontrast mezi panoramatem města a odehrávající se scénou.

Anonymita – Tento rozdíl byl velmi zřetelný a stejně tomu tak je na těchto dvou fotografiích. Stejné hnutí, stejné názory, odlišné místo, odlišné postoje.

Prodemonstrace – V této kategorii jsem výjimečně vybrala dva snímky ze stejného místa, protože jsem se zcela otevřeně nemohla rozhodnout, který zvolit. Na prvním se mi líbí fakt, že část snímku je zakryta tělem muže, můžeme však zbytek scény vidět přes jeho display. Na druhé fotce oceňuji zachycení expresivního gesta vztyčeného ukazováčku v kombinaci s pohledy ostatních.

Protidemonstrace – Poslední podsoubor ukazuje fotografie zachycující odpůrce demonstrujících. Na první můžeme vidět expresivní výraz přítomného muže, na druhé pár se srdíčkovým transparentem. 

V plném rozlišení a kvalitě jsou fotografie dostupné také zde.

Zobrazeno 1993 krát
Naposledy upraveno: ne., 8. květen 2016 22:17
Pro psaní komentářů se přihlaste