st., 3. červen 2020 19:15

ANKETA: Co je to canisterapie? Občané Novojičínska mají jasno

Objevuje se na mnoha místech, všechny věkové skupiny se jí mohou účastnit a na některé klienty má až zázračné účinky. Kdo se s canisterapií setkal, má o ní určitý obrázek. Mají ale všichni jasnou představu, o co se jedná? Na otázky týkající se tohoto tématu odpovídali občané Novojičínska v anketě, a to na otázky jak si představují canisterapii, jestli s ní mají osobní zkušenost, a jestli by ji vyzkoušeli, pokud by měli možnost.

Luhařová Libuše, Nový Jičín

Canisterapie je léčba pejskem. Jsou lidé, kteří tyto pejsky chovají, vychovávají je k těmto účelům. Chodí potom navštěvovat pacienty do nemocnice, do domova seniorů, a ti klienti se s nimi mazlí, hladí je, pomáhá jim to při pohybu. Řekla bych, že i duševně, psychicky jim pomáhají. Osobně s tím nemám zkušenosti, ale vím, že moje kolegyně, ještě když jsem pracovala, tak měla pejska, a chodila s ním dělat canisterapii. No a potom o canisterapii vím z televize samozřejmě, tam jsem o ní viděla reportáž.

Emanuel Panáček, Nový Jičín

To je s těmi pejsky. Tak asi je to nějaké to mazlení, jak děti hladí ty pejsky. Slyšel jsem o tom v televizi, ale osobní zkušenost nemám. Ono je to, když má to dítě nějaký problém. Tak se to většinou používá. Doufám, že kvůli tomu to nikdy nevyzkouším.

Eva Smětáková, Havířov

Popsala bych canisterapii tak, že k vám přijde pes, a pomáhá vám. Navštíví ty nemocné, a díky nim je pacientům lépe. Asi pomáhá všem věkovým skupinám. Zkušenosti s ní nemám. Kdyby mi v budoucnu nabídli sezení, šla bych. Asi by to byl příjemný zážitek. Je to fajn se psy. Doma mám dvě kočky, tak mám vztah ke zvířatům.

Vladimír Cabák, Nový Jičín

Canisterapie, no to je, když jsou ti nemocní lidé, ti starší, a jim to pomáhá. Že oni se s nimi mazlí, hladí je a tak. Nemám s tím zkušenosti. Nevím, jestli bych to zkusil. Máme psy doma, tak si hrajeme s nimi, tak to je skoro to samé, ne? S mými pejsky jsem neuvažoval, že bych to dělal. Už na to ani nemám věk.

Nikol Burianová, Studénka

Canisterapie je léčba pomocí pejsků. Je to pro fyzicky nebo psychicky postižené lidi. Pomáhají i starým lidem v domově důchodců, když jsou sami. Chtěla bych to zkusit a pochopit, jak to probíhá, protože mám moc ráda pejsky a zajímám se o ně. Chtěla bych to zkusit jako terapeut i jako účastník.

Zobrazeno 429 krát
Naposledy upraveno: st., 3. červen 2020 21:59
Pro psaní komentářů se přihlaste