čt., 2. květen 2019 02:37

ANKETA: Jak Olomoučané vnímají tetování?

ANKETA

 

Jak osobně vnímáte tetování? Nevadí vám, nebo ho naopak považujete za zbytečný zásah do těla?

 

Jarmila, 49 let, prodavačka

Sama tetování nemám, ale dcera i syn se tetovat nechali. Nadšená jsem tenkrát samozřejmě nebyla, ale s odstupem času už to asi vnímám jinak. Oba si vybrali docela vkusné obrázky, nic moc divokého, a k žádným zdravotním komplikacím, kterých jsem se původně bála nejvíc, nedošlo. Osobně si tedy myslím, že je to volba každého člověka, jestli si nechá pod kůži aplikovat nějakou barvu, nebo ne.

Kamil, 23 let, student

Mám dvě tetování, ale nikdy mě nenapadlo uvažovat nad tím, že je to zbytečný zásah do těla. Obě tetování pro mě totiž mají velký význam, mám je už několik let a nikdy jsem toho nelitoval. Vnímám to spíš jako způsob, jak si u sebe po celý život nechat něco, co je pro mě opravdu důležité.

Eva, 26 let, fitness trenérka

Žádné tetování zatím nemám, ale už dlouho o něm uvažuju, takže za sebe rozhodně říkám, že mi to nijak nevadí. Asi ale záleží i na tom, jestli to člověk dělá jen proto, že se mu líbí nějaký obrázek a nechá si vytetovat nějakou hloupost, nebo to má pro něho nějaký význam. Jediný důvod, proč ještě tetování nemám, je právě to, že se pořád nějak nemůžu rozhodnout o motivu, ke kterému mám opravdu vztah a líbil by se mi třeba i ve stáří. Ale možná nad tím jen moc přemýšlím.

Ester, 32 let, zdravotní sestra

Asi bych vzhledem ke svému povolání měla říct, že tetování škodí zdraví, ale „bohužel“ mám potetovaná celá záda. Myslím, že záleží na každém člověku, jestli se rozhodne na své tělo něco zvěčnit, nebo si nikdy nenechat ani propíchnout uši. Já jsem po tetování toužila snad od čtrnácti, a i když mám zdravotní školu, nikdy jsem ho nevnímala jako nebezpečné. S kvalitním salonem se podle mě navíc nemusíte ani žádných vedlejších komplikací obávat.

Roman, 23 let, student

V mém okolí je spousta tetovaných, ale upřímně jsem ten trend nikdy moc nechápal. A když někdy vidím, co jsou schopní si mí spolužáci nechat vytetovat, tak se skoro divím, že jim to v salonu nevymluvili. Ale asi je to byznys jako každý jiný. Já bych se určitě tetovat nenechal, přijde mi to jako zbytečné ničení kůže, které není k ničemu užitečné. Že to někdy možná vypadá pěkně, pro mě asi není dostatečný důvod do sebe nechat dobrovolně píchat jehlami.

Nikol, 21 let, studentka

Mám jedno malé tetování, takže proti sice nejsem, ale jako hazard se zdravím už mi to asi přijde u lidí, kteří si nechávají tetovat třeba celá záda, obě ruce a podobně. Něco malého a vkusného ještě beru jako nějakou symboliku nebo vyjádření osobnosti, ale v opačném případě už je to asi opravdu zbytečné ničení těla.

Zdena, 67 let, důchodkyně

Já nevím, proč to ti lidi dělají. Za nás se takhle značkovali akorát kriminálníci a teď s tím chodí každý druhý mladý člověk po ulici – a ještě se tím chlubí. Mně to připadá otřesné, nechat si na tělo čmárat nějaké hlouposti, kterých pak ve stáří litují. Jen se podívejte na mě. Kdybych se nechala v mládí tetovat, kdo ví, jak by to tetování teď vypadalo. A kde by bylo…

Zobrazeno 708 krát
Naposledy upraveno: pá., 3. květen 2019 00:50
Pro psaní komentářů se přihlaste