so., 19. září 2020 11:41

Koronaviru neunikla ani prostějovská mládež

Logo mladých prostějovských hokejistů Logo mladých prostějovských hokejistů Zdroj: web SK Prostějov 1913
Stejně jako všechny jejich vzory ze seniorských týmů i prostějovskou mládež – SK Prostějov 1913 zastavila pandemie koronaviru. Omezení týkající se nového typu viru covid-19 ovlivnila dění ve většině odvětvích, sport nevyjímaje. Teď se tato opatření pomalu rozvolňují, a tak i mládežničtí hokejisté mohou opět na společné tréninky. Pojďme se ale ještě ohlédnout za tím, jak je pandemie ovlivnila.

 Pandemie koronaviru měla vliv stejně jako na soutěže mužů, také na všechny tuzemské soutěže hokejové mládeže. Výkonný výbor Českého hokeje v polovině března zrušil jejich veškerý program v závěru sezóny, soutěže juniorů, dorostenců i žáků tak zůstaly nedohrány.  Sezóna tak skončila téměř o měsíc dříve. „Trenéři i vedení museli respektovat rozhodnutí, která nastala. To znamená, že jsme v podstatě škrtli sezónu,“ vyjádřil se k nemilé situaci předseda prostějovské mládeže Marek Černošek. „Byl to pro nás obrovský šok,“ podělila se o svoje pocity slovenská akvizice v trenérských řadách Mikuláš Mihňák.

Hráči SK Prostějov 1913 nezaháleli a trénovali z domova. K dispozici jim byla videa samotných trenérů, kde jim bylo ukázáno, jak správně doma cvičit. K videím od trenéru se potom přidaly i samotné domácí nahrávky od spoluhráčů, kterými se mladí hokejisti i hokejistky hecovali. „Co se týče tréninkového procesu, tak nás v klubu zachránili sociální sítě. Na těch probíhaly i v našem klubu různé formy challanges, v podobě splnění nějakého fyzického prvku nebo cvičení,“ prozradil Mihňák. Pozitivum na takto vedených trénincích nachází i Marek Černošek. „Snažili jsme se s dětmi, někdy spíše s rodiči, aktivně komunikovat na sociálních sítích. Zavedli jsme takové týdenní, či víkendové výzvy, které jsme posílali přes mobilní aplikace. Myslím si, že to bylo pro všechny něco navíc. Tyto věci se budeme snažit i teď nadále udržovat,“ uvedl Černošek v rozhovoru.

Teď už se vše pomalu vrátilo do normálních kolejí. Mladé prostějovské naděje znovu společně trénují. „Teď už máme k dispozici i tělocvičny, takže jsme v plném tréninkovém procesu,“ prozradil Černošek. V dalších týdnech se mohou těšit na nějaká ta soustřední a poté i na plnohodnotné tréninky na ledě. „V plánu jsou zařazena i soustředění, takže prostor na práci s hráči určitě bude dostatečný. Momentálně jsme ve fázi přípravy, která bude probíhat minimálně do konce června. Měsíc červenec bude pravděpodobně pro hráče volný. V srpnu bychom měli začít druhou fázi letní přípravy spojenou s tréninky na ledě,“ konstatuje Mihňák. „Příští týden nás čeká další soustředění, dětí ročníku 2010, 2011 a 2012. S trenéry teď dobíháme letní přípravu, která má jasně daný plán. Pomalu se začínáme připravovat na novou sezónu, která se rozběhne koncem července na ledě,“ doplnil Černošek.

Zobrazeno 1292 krát
Naposledy upraveno: st., 30. září 2020 12:03

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste