čt., 26. duben 2018 03:18

Moto GP v Brně: více policejních hlídek i přísnější bezpečnostní opatření

Velkou cenu Česká republiky pravidelně doprovázejí zvýšená bezpečnostní opatření. Městská policie Brno během jejího konání vyšle do služby o dvě stě strážníků více než v jiných dnech. Ve zvýšené míře dohlíží především na lokality nedaleko závodiště.

Policejní hlídky se především starají o plynulost dopravy směrem k areálu Masarykova okruhu. Korigují přijíždějící automobily a motocykly na příslušná parkoviště, zároveň se snaží zabránit případným krádežím či vandalismu a možným střetům vozidel s pěšími návštěvníky.
Na Velkou cenu se do Brna přijede každoročně podívat několik desítek tisíc fanoušků. Loni se proto policie kvůli vyhlášenému prvnímu stupni teroristické hrozby rozhodla zpřísnit bezpečnostní opatření. Tribuny a další místa pravidelně prověřovali pyrotechnici, v kempech jim při vyhledávání výbušnin dokonce pomáhali psi. „Zároveň jsme prováděli důslednější kontroly při vstupu do areálu, včetně prohlídek zavazadel návštěvníků,“ uvedl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.
Policie se zároveň snaží usměrňovat fanoušky v kempech, kteří často oslavují až do ranních hodin a ruší noční klid. Například v loňském roce si obyvatelé Brna na hluk stěžovali celkem šestapadesátkrát. Nejvíce pak v okolí městských částí Žabovřesky, Královo Pole a Nového a Starého Lískovce.

Zobrazeno 1167 krát
Naposledy upraveno: čt., 26. duben 2018 13:18
Pro psaní komentářů se přihlaste