čt., 26. duben 2018 03:17

Návštěvníci Moto GP zaplatí za ubytování v Brně až dvojnásobek

V srpnu vyrážejí do Brna tisíce motocyklových fanoušků, aby mohli na vlastní oči vidět jeden ze závodů Mistrovství světa silničních motocyklů. Náporu příznivců Moto GP jsou si vědomi také majitelé hotelů, penzionů a kempů, pro které Velká cena znamená nejen maximální obsazenost, ale také mnohonásobně vyšší výdělky.


Za noc ve dvoulůžkovém pokoji v tříhvězdičkovém hotelu A-Austerlitz zaplatíte v průměru dva tisíce korun. O závodním víkendu však jeho cena několika násobně stoupne. „Jde o běžnou praxi. Dělají to tak všechny hotely v Brně,“ uvedla recepční Pavlína Křenová s tím, že v tomto období ceny navyšují přibližně o 150 procent. Na nedostatek zákazníků si však vlastníci hotelu stěžovat nemohou. „Každý rok míváme plně obsazeno, pokoje je nutné si rezervovat minimálně dva měsíce dopředu.“
Během Velké ceny České republiky hlásí obsazeno rovněž v hotelu International v centru města. I zde si musí zájemci o ubytování rezervovat pokoj až s ročním předstihem. Jak prozradila manažerka Tereza Šimoníková, z devadesáti procent se v hotelu ubytovávají především zahraniční klienti.
V hotelu Rakovec, který se nachází nedaleko Brněnské přehrady, nabízejí svým hostům možnost odvozu přímo na automotodrom. „Náš hotelový minibus je hostům k dispozici po celý víkend. Na Masarykův okruh a zpět jezdí v předem určených intervalech,“ přiblížila manažerka Darina Lacková.
Zájemci však mají možnost ubytovat se také přímo v areálu Automotodromu Brno. Čtyřhvězdičkový Grid Hotel sice jeho vlastníci otevřeli teprve v polovině minulého roku, zákazníci si však do něj velmi rychle našli cestu. Všech šedesát dvoulůžkových pokojů je v období letošní srpnové Grand Prix už zarezervováno.

Plno je také v penzionech a kempech
V penzionu Pohoda lidé za dvoulůžkový pokoj místo obvyklých 790 korun zaplatí dvakrát tolik. Majitelka penzionu však uvedla, že především v případě Moto GP klienti tento nárůst cen akceptují. „Chápou, že jde o běžnou obchodní praxi. Bylo by pro nás však nepřípustné nabízet pokoje se stoprocentní přirážkou a nenabídnout hostům nadstandardní služby,“ uvedla. Ubytovaní tak například mohou využít možnosti odvozu přímo na okruh, který se od penzionu nachází jedenáct kilometrů.
Motocyklovými příznivci se plní také kempy, kterých je v okolí Automotodromu Brno hned několik. Rezervace v mnoha z nich nejsou nutné. „Místa bookujeme pouze stálým hostům. Jinak z kapacitních důvodu rezervace bereme neradi,“ přiznala Renata Kořínková, provozní Campu Alpa. Ten bývá zpravidla plný již ve čtvrtek před závodním víkendem. Vzhledem k obrovskému počtu osob v kempu musejí lidé dodržovat zpřísněné bezpečnostní podmínky, které zahrnují například zákaz rozdělávání ohně nebo používání pyrotechniky.

Zobrazeno 1440 krát
Naposledy upraveno: čt., 26. duben 2018 13:18
Pro psaní komentářů se přihlaste