„Oni zabili chlapa, tomu ver, že krv je na ich sk*rvených sakách“ rapuje v refrénu své písně Boy Wonder. Svou kritiku směřuje k vládě, ale jeho další narážky na kauzu jsou nepřímé a textově zaobalené: „dobro a zlo, odveký súboj čo nekončí vždy jak vo filme,boli tu hlasy, z ktorých hláv vyšlo vác než len vlasy, no stopol ich výstrel“.
Čavalenky zase tvrdí, že se Slovensko otřásá v základech a ptá se na cenu lidského života. Tu s dávkou ironie spatřuje v porušení soukromí druhých, kterého se dopustil mladý reportér. Bez obalu se vyjadřuje hlavně k průběhu zatím bezúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy. „Pátrajú na prázdno, v ľuďoch je strašná zlosť, zapaľujú sviečky a nosia kytice na hrob.“
Ve čtvrtek se sešly také tisíce lidí k demonstracím, které svolala do asi třech desítek slovenských a vybraných zahraničních měst iniciativa Za slušné Slovensko. Tu mimo jiné podporují další rappeři, kteří se ke kauze vyjádřili již loni, například Branislav Kováč alias Vec, autor medializované skladby Krv na rukách. Tu představil ještě v konceptu v březnu loňského roku na bratislavském Koncertu pro Jána a Martinu. Vec se aktivně zúčastnil také Pochodu za slušné Slovensko a Veľkého protikorupčného pochodu. „Chcem prispieť k tomu, aby sme nežili v hnilobe ale v normálnom štáte. Aby to fungovalo normálne nie na základe rodinkárstva a podplácania. Preto som tu."
„Velmi bych v tomto směru ocenil odvahu a práci lidí z iniciativy „Za slušné Slovensko“, které pomáhá k mobilizaci nespokojeného obyvatelstva a k organizování pokojných masových protestů, které dávají těm nahoře najevo, že si s námi nemůžou dělat, co chtějí,“ řekl další rapper Anton Suchota alias Tono S., který se zúčastnil remixu skladby Krv na rukách. „Nechajte sa počuť, nech sa vás boja,“ odkázal protestujícím lidem z pódia v Bratislavě.
Naproti tomu známý rapper Rytmus ve své nejnovější skladbě obviňuje rappery, kteří v písních vzdávali hold Kuciakovi, že pouze využívají kauzy pro zvýšení sledovanosti. „Chápem, chcete lajky,“ vzkázal jim.