ne., 22. duben 2018 20:05

Zamilujte se s Odvazem

Logo divadla Odvaz Logo divadla Odvaz Zdroj: www.odvaz.eu
Nemusíte být zrovna romantické duše, aby na vás dopadla atmosféra 1. máje. Polibek pod třešní, vyznání lásky a samozřejmě nějaký ten speciální program, to vše ke svátku lásky neodmyslitelně patří. Zadaní nebo single, pokud ještě nemáte na 1. května v diáři nic naplánovaného, v Divadle improvizace Odvaz se od 19 hodin můžete těšit na klasickou Májovou improshow.

Podstatou improvizačních představení je, že vznikají na místě a nikdo pořádně neví, co vše se během večera může stát. „Májová improshow je speciální tím, že je plná lásky. Vztahy během večera vznikají i zanikají, o humorné situace není nouze,“ říká dramaturg divadla Jakub Krejčí. Specialitami večera budou kategorie jako „poetická“ nebo „lovesong“, ve kterých jde především o navození atmosféry a lyrickoepické básnění, vše pod taktovkou improvizátora Alexandra Dvořáka.

Hvězda loňského májového představení s názvem „1 000 způsobů lásky“ byla Anna Jurčíková. „Zamilované představení mám ráda hlavně kvůli divákům. Někteří přijdou v páru, jiní s kamarády. Všichni společně dokáží vytvořit přesně to prostředí, které není přeslazené, ale ani posměšné vůči svátku,“ hodnotí show hráčka. „Osobně se v improvizaci snažím vyvarovat všech vulgarit, mám radši jemné duše svých postav,“ dodává Jurčíková, která se akce zúčastní i letos.

Naprostým opakem křehké ženy je Ondřej „Bob“ Vojčiniak. I když sám romantické kategorie v improvizaci příliš nevyhledává, 1. května se na prknech jeviště také objeví. „Já jsem ten, kdo se i do těch vztahů snaží dostat trochu tvrdé reality. I když s kolegou Kubou tvoříme duo mistrů absolutních rýmů a zpěv také není má silná stránka, snažím se diváky pobavit svou odlišností,“ říká Vojčiniak. Představení tak může dostat úplně nový směr. „Občas se mi to trošku vymkne z rukou a z docela nevinné situace je naprostý opak,“ dodává improvizátor, který se nebojí na jevišti třeba i svléknout.

Divadlo Odvaz se může pochlubit loajalitou svých fanoušků. „Na Odvaz chodívám pravidelně, zamilovanou show jsem dva roky nevynechala,“ říká studentka geografie Iveta Babejová. Dvaadvacetileté slečně se na improvizaci líbí kontakt s diváky. „Vždycky jsem byla nervózní, jestli mi náhodou nebudou chtít hráči zazpívat píseň. Jednou si mě vybrali a byl to super zážitek,“ hodnotí studentka. „Nemám příliš rád tyhle patetické svátky, ale odvazová představení mají něco do sebe. Ještě nikdy mě hráči nenudili, a to se divadlům vyhýbám obloukem,“ doplňuje další z fanoušků improvizátorů, Martin Sasín.

Divadlo Odvaz pořádá speciální májové představení již šestým rokem, podruhé ve vlastních prostorách. „Loni mohli diváci dohnat své zameškané povinnosti a přímo v našich prostorech se políbit pod rozkvetlou třešňovou větví, kterou jsme pro ně připravili,“ uvádí Anna Jurčíková a slibuje, že i letos divadelníci tuto atrakci připraví. Diváci se také budou moci občerstvit na baru tematickými jednohubkami, chlebíčky i sladkými dezerty. „Chceme letos nabídnout i nějaké láskou oplývající drinky,“ dodává členka Odvazu.

 

Zobrazeno 1640 krát
Naposledy upraveno: čt., 26. duben 2018 13:57
Pro psaní komentářů se přihlaste