Tobiáš Czekaj

Tobiáš Czekaj

Letošní sezóna pro amatérské fotbalisty definitivně končí. To, o čem se v posledních týdnech ve fotbalovém prostředí spekulovalo se stalo skutečností, Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky rozhodl o ukončení všech neprofesionálních soutěží. Celá situace však není prohrou jen pro hráče téměř tří a půl tisíc amatérských oddílů, ale i pro svaz samotný. Ten totiž ani s třistatisícovou členskou základnou a pádnými argumenty v zádech nedokázal pohnout vládním kolosem.
Celosvětová pandemie koronaviru zastavila na několik měsíců nejen ekonomiku, ale i sport, který nyní musí sčítat finanční ztráty. „Co se týká hospodaření klubů, byla to podle mě bezprecedentní situace a zaběhlá schémata fungování klubu se postavila úplně na hlavu,“ zhodnocuje uplynulé měsíce výkonný ředitel fotbalového 1. HFK Olomouc Jan Morcinek.
Působení v nejvyšší soutěži je bezpochyby snem každého fotbalisty, ale i představitele samotného klubu. Splnit si ten svůj mohli v létě 2007 i hráči 1. HFK Olomouc, malého oddílu z předměstí hanácké metropole. Dvě kola před koncem ročníku druhé ligy se v přímém souboji, ze kterého měl vzejít postupující, setkali s Bohemians 1905. A šlo doslova o všechno.
Když se řekne Holice, málokterého sportovního fanouška dnes napadne slovo fotbal. Předměstí Olomouce přitom ještě před pár lety pravidelně hostilo takové velkokluby jako Viktoria Plzeň, Slovácko nebo Slezský FC Opava. Pokud však zmíníte 1. HFK Olomouc, nejen místní vyloví z paměti vzpomínky na bojovného druholigistu, který na vrcholu své slávy bojoval i o účast v nejvyšší soutěži.
Psaná žurnalistika, sportovní specializace. Počet textů: 4 Příběh holického fotbalu: Z pralesa až pod vrchol a zpět; Holická pohádka s nešťastným koncem. Historický zápas o postup do první ligy provázela bouřlivá atmosféra i výtržnosti fanoušků; V pandemii nám pomohla solidarita rodičů a členů, těší ředitele fotbalové Holice Jana Morcinka; Nedohrání amatérských fotbalových soutěží je prohrou pro svaz, kluby i hráče
Ostrava - Rapový label Azurit Kindgom po téměř třinácti letech končí. „Kapela AK se z rozhodnutí členů rozpadla. Dále bude každý pokračovat svou cestou," uvedlo uskupení na svém Instagramu. Příčinou jsou dlouhodobé neshody, které před pár dny gradovaly, když nejvýraznější postava skupiny Sergei Barracuda navzal zakladatele AK Pastora „hyenou".
Hokejistům druhé nejvyšší české soutěže končí sezóna. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) rozhodl s okamžitou platností o předčasném ukončení soutěže z důvodu pandemie koronaviru. Do Extraligy tak postupují České Budějovice, které vévodily jak základní části, tak nadstavbě, a patřily i mezi favority play-off.
Ostrava - Ministerstvo životního prostředí ve středu udělilo souhlas s rozšířením spalovny nebezpečného odpadu v Ostravě-Mariánských Horách. Proti bylo jak město, tak městské obvody, Moravskoslezský kraj i obyvatelé.
Oklahoma - Basketbalisté Golden State Warriors prohráli i druhý zápas nové sezóny. Tentokrát nestačili na domácí Oklahomu jednoznačným výsledkem 120:92. Thunders si tak po odchodu Russela Westbrooka do Houstonu připsali po dvou porážkách první výhru v nové sezóně.
Ostrava - Vítězem architektonické soutěže o parkovací dům, který má stát poblíž nově budované koncertní síně, se stala ostravská architektonická kancelář Projektstudio EUCZ. Celý projekt, který bude město stát přibližně 350 miliónů korun, ale sklízí na sociálních sítích od části Ostravanů kritiku.
Strana 1 z 3