ANKETA: Myslíte si, že jsou ženy v regionální politice stejně schopné jako muži?

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Jiří Slovák, 22 let, Napajedla, student Myslím si, že jsou stejně schopné, nevidím důvod, proč by tomu tak nebylo. Pohlaví přece v tomto ohledu není rozhodující. Jde podle mě o schopnosti jednotlivce, ať už je to muž nebo žena.

Alena Absolonová, 22 let, Malenovice, studentka

Myslím si, že tady v České republice mají ženy v politice obecně horší postavení než muži. V naší politice jde podle mě stále o genderovou nadřazenost mužů. Ještě se to nezměnilo a můžou za to voliči. Ti raději volí muže. Já osobně si nemyslím, že by byly ženy v politice méně schopné.

Hana Susová, 64 let, Zlín, pracující důchodce

Já si myslím, že určitě, možná ještě schopnější. Podle mě totiž muži tyto pozice berou jako určitý způsob prezentace, ale ženy to berou srdcem. Tak, že to co dělají je dobré pro obec nebo město.

Jaroslav Toufar, 75 let, Napajedla, pracující důchodce

Nepochybuji o tom, že jsou stejně schopné. Nevidím v tom žádný rozdíl, není pro něj důvod. Ženy mají jiné vlastnosti než muži, ale v politice to může být naopak pozitivní. Jsou podle mě pečlivější a víc dotahují věci do konce.

Martin Plášek, 40 let, Luhačovice, kurátor

Myslím si, že jsou ve všem stejně schopné jako muži, ať v tom dobrém nebo i ve zlém. Myslím si, že vrozené dispozice v tom nehrají roli. Jediné, co by je v tomto ohledu eventuálně mohlo omezovat je rozdělení rolí ve společnosti. Žena je tady stále brána především jako matka.

Alena Podaná, 51 let, Zlín, účetní

Můj názor je takový, že jsou mnohdy i schopnější. Muži je bohužel často svou agresivitou převálcují a málokterá žena má sílu na to, aby se udržela. Většina to podle mě nezvládá a z politiky odchází. A to i přesto, že mají čisté svědomí a snahu v politice něco změnit.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace