Bar Peaky Blinders chce být pro každého

Ohodnoťte tento článek
(4 hlasů)
Martin Jelínek
Martin Jelínek Zdroj: Tomáš Vojkovský
V posledních letech se z dílny stanice BBC pravidelně pouští do světa seriál Peaky Blinders, inspirovaný skutečným gangem z Birminghamu 20. století. V Olomouci se před nedávnem objevil bar nesoucí název právě této TV show. Majitelem nového podniku je Martin Jelínek, který si doposud otevřel jen Kafe Na Střelnici a ke svému baru se dostal téměř čirou náhodou. Přestože podnik zařizoval rychle a spousty úprav dělá za pochodu, ničeho zatím nelituje.

Kolik toho má váš bar se show společného a proč zrovna název Peaky Blinders? Byl to záměr nalákat do baru lidi?

Nalákat lidi na název, to mě nenapadlo. To mi popravdě došlo asi až včera, kdy jsme se o tom bavili poprvé s přáteli. Ten seriál mám rád, no a týden jsme vymýšleli název pro ten bar a já jsem začínal být poměrně nešťastný, protože se mi nic nelíbilo a s kýmkoli jsem se poradil, tak každý říkal něco jiného. Pak se to zúžilo na dvě varianty, a nakonec jsem něco hledal v telefonu a vyjel mi odkaz na ten seriál, tak jsem si říkal, že to by mohlo být to pravé. Konečné rozhodnutí přišlo v moment, kdy jsme s kamarády jeli na whisky festival do Malé Morávky, kde bylo zhruba 600 lahví whisky, a jeden můj kamarád vytáhl lahev, která se jmenovala Peaky Blinder, ukázal mi ji a bylo jasno.

Jak chcete bar propagovat a nalákat do něj návštěvníky?

Najal jsem si na tři měsíce reklamní agenturu. Ta začala propagaci skrze sociální sítě, což je sice taková klasika, ale třeba konkrétně Facebook nebo Instagram mají poměrně velký dosah. Oni to teď mají ve správě a přidávají tam příspěvky. Dál bych také rád pořádal tématické akce či sportovní přenosy. Kupříkladu teď se hraje mistrovsví světa v hokeji, takže se na něj můžou lidi dojít mrknout, užít si to s přáteli, a dát si u toho pivečko.

Mluvil jste o tématických akcích a vzhledem k názvu vašeho baru bych čekal, že se budou týkat právě něčeho spojeného s gangstery 20. století. Bude k tomu směřovat i koncept vašeho baru?

Na to se mě ptali jak lidi z agentury, tak i hosté a přátelé, protože mít koncept je dneska v kurzu. Je tu rumový bar, je tu gin-tonic bar, ale já jsem koncept úplně nechtěl. Když si vyrazím s kamarády, tak často vyvstává problém, že každý pije něco jiného. Jeden chce jít pak do pivnice na pivo, další na víno, další do rumového baru a poslední na gin-tonic. Takže já bych si přál v rámci nějakého pomyslného konceptu to, že ať už sem přijde kdokoli - mladá slečna, pán, lidé středního či pokročilého věku - s různými chutěmi, každý si tady přijde na své. Nápojový lístek je podle toho vlastně taky sestavený – od každého něco. Jsou tu i ty běžné věci, které jsou lidé obvykle zvyklí pít, ale zároveň i nějaké ty nadstandardní záležitosti pro ty, kteří mají mlsnější jazyk a vyšší kvalitu.

A ty tématické akce?

Ty nebudou zaměřeny vyloženě na nějakou gangsterku. Je tu krásná zahrádka. Tedy, ona bude potřebovat hodně práce, aby byla dle mých představ, ale je hezky ukrytá před světem, takže bych rád využil i ji a dělal tady tématické akce mimo jiné například s jídlem. Nedávno nám tady třeba kuchař El Romero připravoval tradiční španělskou paellu pod širým nebem.

Zmínil jste sportovní přenosy. Nemáte obavy, že se z Peaky Blinders tím pádem stane sport bar?

Mohlo by se to tak možná zdát, ale nemám. Ty přenosy budou pouštěny především ve slabší dny, kdy bude méně hostů, nebo pokud se bude hrát nějaký důležitý a pro veřejnost zajímavý zápas. Nonstop puštěný sport v televizi rozhodně neplánuji.

Vidím tady IQOS (typ elektronické cigarety), co když bude lidem vadit jeho specifická vůně?

Když už si ty lidi nemůžou v hospodě či baru normálně zapálit, tak jsme zvolili tuto alternativu, která rozhodně nesmrdí tolik jako cigarety. Ono k tomu popíjení pro některé lidi trocha tabáku zkrátka patří a nechci jim to zcela upřít. Navíc, jednou za čas bych tady rád pořádal privátní akce zaměřené na doutníky nebo dýmky.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace