ne., 1. květen 2016 05:10

Bory se zarputile blíží dalšímu postupu

Plzeň - Již třetím rokem je možné na plzeňské futsalové scéně sledovat tým FbC Bory 2010. Skupina kamarádů se rozhodla založit fustalový tým s tím, že jim nepůjde ani tolik o výsledky, jako o to sejít se a zakopat si. Po první rozehrávací sezoně, kdy Bory skončily ve IV. třídě na čtvrté pozici, bodově daleko za postupovou příčkou, přišla sezona 2014/2015. V té se borští od začátku drželi na první příčce. S vypětím všech sil nakonec skončili jako druzí, což jim zajistilo přímý postup do vyšší soutěže.

Třetí třída nezačala pro Bory zcela růžově. Po úvodním krkolomném vítězství přišlo několik nepřesvědčivých výkonů, které měly za následek prohry. V hlavách hráčů se tak začaly objevovat myšlenky o rychlém pádu zpět do čtvrté třídy. Po zmobilizování fyzických a duševních sil se však tým chytil proti soupeři ze dna tabulky a od té doby si Bory drží sérii již sedmi vítězství v řadě. Díky vítězné šňůře se tento mladý tým vyhoupl na druhou příčku, která by znamenala možnost baráže, ve které by borští absolvovali přímý souboj o postup do vyšší soutěže.

V posledním víkendovém zápase proti šestému týmu NFC Wan Plzeň se potvrdila pohoda na kopačkách (turfách či sálovkách) týmu z Bor. Protihráči jim zápas ale poměrně ulehčili, jelikož se dostavili v šesti lidech včetně brankáře.

Po úvodní trefě borského Tomáše Morávka se hra až do druhé půle viditelně uklidnila. Hned na začátku druhého poločasu se prosadil nejnebezpečnější hráč Bor Milan Ungr, který doslova vybil gólmana soupeře, od něhož se střela odrazila do sítě.  Asi o minutu později se po nesmyslné chybě v borské rozehrávce prosadil také soupeř, aby o několik sekund později nabídl stejnou nepřesností možnost skórovat borskému snajprovi Ungrovi, který se nemýlil. Borské vítězství korunoval pěkným sólem přes celé hřiště momentálně minimálně nastupující Michálek, který vyzval nezištnou přihrávkou k dovršení stavu 4:1 Martina Štěpánka.

Bory si ze zápasu odnesly další výhru, která je pasovala na horkého kandidáta do postupových bojů. Za zmínku stojí také skálopevná obrana, která je s třiceti obdrženými brankami nejlepší v celé soutěži. Pokud Borským tento elán vydrží i po zbytek letošního ročníku, je pravděpodobné, že je jejich příznivci příští sezonu uvidí již ve druhé třídě, což by byl na tak mladý a nezkušený tým opravdu veliký a nečekaný úspěch.