KOMENTÁŘ: I mistr tesař se někdy koupe

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Kladivo
Kladivo Zdroj: Petr Koudelka
Bučovice - Že chytří lidé občas řeknou nějakou tu hloupost, na to už si společnost zvykla. Dokud svými rozhodnutími škodí jen sami sobě, dá se to tolerovat, horší je, když to začnou odnášet ostatní.

Z Dobrého vojáka Švejka už víme, že způsob, jakým lidé, které společnost označuje za hloupé, přemýšlí, může být ve skutečnosti tím správným pohledem na realitu. Nejen literatura, ale především naše okolí, nám neustále předkládá důkazy o tom, že to funguje i opačně. I mistr tesař si někdy zatluče hřebík do prstu a říká tomu apukunktura, aby se neponížil před svými učni. Dokud páchá škodu sám na sobě, dá se to ještě tolerovat, ale jak jednou začne hřebíky tlouct do prstů svých učňů, je třeba ho upozornit, že je prostě levej.

Bučovice jsou město s bohatou historií všemožně schopných tesařů stojících v jeho čele s kladivy v rukou a krabičkami hřebíků v kapsách. Díky poctivé tesařině se město může pyšnit sportovním areálem zahrnujícím tenisové kurty, letním koupalištěm s ohřívanou vodou, fotbalovým hřištěm, multifunkční sportovní halou a v neposlední řadě také krytým bazénem. Jak jde čas, ruce ovládající kladiva se mění a hřebíky bývají zatloukány, kam by neměly. Bohužel je to čím dál častěji do prstů zákazníků.

Obohatit už zmíněný krytý bazén o vířivou vanu se všem zdálo jako velmi dobrý nápad, jehož provedení by zvládl i někdo, kdo předtím nedržel kladivo v ruce. Vykopat díru v dostatečně velkém prostoru blízko bazénu, umístit vanu do řečeného otvoru, zahladit stopy a pokračovat ve sbírání hlasů na příští volební období. Bohužel, ta nejjednodušší cesta je zřídkakdy populární. Vedení města si řeklo, že bude lepší, když se návštěvníci napřed patnáct minut vykoupají ve vířívce, potom se usuší, obléknou, obují, přejdou chladnou chodbu, zují, svlečou, osprchují a až potom si zaplavou. A aby těch nevýhod, které odradí lidi k využití této nové služby, nebylo málo, rozhodli se ji nabízet za 75 korun na patnáct minut. Buďto si rada myslí, že tímto krokem přiláká movitější klienty, kteří rádi dokáží, že na to mají, nebo po několika letech svého působení stále nezná své občany.

Korunu tomu nasadili rozhodnutím, že se ve vířivce bude pravidelně konat plavání miminek. Působit na voliče se musí už od kolébky a když luxus tak pro všechny. Tedy kromě těch, kteří se půjdou koupat po batolatech, která stále neovládají většinu svých tělesných funkcí. Ale rozhodně je to krok vpřed v boji proti věkové diskriminaci a město by nemělo přestat bojovat ani s předsudky vůči jiným minoritním skupinám, jimž je v některých oblastech služeb věnováno málo pozornosti. Co příště postavit horolozeckou stěnu pro ochrnuté a umístit ji na kostelní věž? Snad nás příští volební období čekají nová vzrušující oznámení.

 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace