Institut pořádá první jarní výměnu oblečení

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Přijďte si vyměnit vaše nepotřebné oblečení
Přijďte si vyměnit vaše nepotřebné oblečení Zdroj: Skautský institut v Olomouci
Olomouc – Dát oblečení druhou šanci a podporovat slow fashion, takovou příležitost nabízí Skautský institut. Pořádá akci Clothes swap, kdy otevře své prostory veřejnosti a lidem, kteří přinesou své už nepotřebné  oblečení. Svršky můžete vyměnit nebo si jen odnést nové kusy ve čtvrtek 11. dubna od 16 hodin.

„Clothes Swap je skvělá příležitost, jak spojit příjemné s užitečným a navíc smysluplným. Hezky na jednom místě se dozvíte, jak v praxi proměňovat svůj život v udržitelnější, ať už jde o oblečení, jídlo, nebo kosmetiku. A k tomu provětrat svůj šatník a získat do něj osobitý úlovek,“ zve na událost organizátorka Ema Koupilová.

Program doplní přednášky a workshopy na téma slow fashion, nakupování bez obalů. Mezi další pozvané patří Fashion Revolution, mezinárodní iniciativa o udržitelný a etický módní průmysl. Za univerzitu má svůj blok Udržitelný Palacký, studentská iniciativa pro environmentální a společenskou odpovědnost.

Slow fashion je o zachovávání oblečení a nepodléhání módním trendům, fast fashion, o které se snaží řetězce, např. H&M, C&A a jim podobné. Těm, zdá se, jde o co nejnižší náklady bez ohledu na environmentální a sociální dopady.

Nevyužité oblečení Skautský institut daruje Charitě Olomouc a prodejně Dobrodruhá, obchodu s originálními věcmi z druhé ruky a z chráněných dílen.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace