Jak procestovat svět za pár korun a ekologicky

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
logo WWOOF
logo WWOOF Zdroj: fb.com/wwoofnorway
Cestovat dnes můžete opravdu mnoha způsoby. Jedním z nejlepších, jak poznat svět a zároveň ušetřit peníze i planetu, je právě WWOOFing. WWOOF (World Wide Oppurtunities on Organic Farms) je světová síť, která pomáhá ulehčovat život farmářům i dobrodruhům.

Žít život trochu jinak

Základní myšlenka spočívá v udržitelném způsobu života, a to na všech frontách. Často se jedná o rodinné farmy, které se snaží být co nejvíce soběstačné. Dělat můžete opravdu cokoliv, od stavění včelínů až po pastvu ovcí. Jako WOOFer jste pak v podstatě členem rodiny. Na rozdíl od třídenních výletů do hlavních měst tak poznáte opravdový život a kulturu země, do které se vypravíte.

Žádné smlouvy, všechno záleží na dohodě

Princip je jednoduchý. Vytvoříte si profil a zaplatíte roční poplatek (liší se podle dané země, většinou pár stovek). Na stránce si najdete farmu, která je vám sympatická nebo se nachází v místě, které se hodí do vašeho itineráře. Potom už všechno záleží na domluvě. Nejčastěji se na jedné farmě zůstává dva týdny, ale můžete tam žít třeba i tři měsíce. Na oplátku za výpomoc vás pak nakrmí a ubytují. Jelikož za práci nedostáváte odměnu, odpovídá tomu i její celková náplň a pracovní doba. Ta je totiž opravdu flexibilní. Farmáři se vám budou vždycky snažit vyjít vstříc a pokud si budete chtít udělat i delší výlet, nebude to problém. Jsou farmy, kde je práce těžší, jinde zase děláte spíše společnost starším farmářům, kteří se baví nad vašimi cestovatelskými zážitky. Například ve skandinávských zemích vás tento způsob vyjde opravdu nejlevněji.

Cestovat můžete například stopem

Znovu musím zmínit Skandinávii. Například v Dánsku totiž ani nepřijímají WWOOFry, kteří přiletí letadlem. Nejlepším způsobem cestování je pak právě stopování nebo dražší vlaková doprava. V severských zemích se dá stopovat opravdu hravě.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace