Komentář: Češi se bojí ocenit i jiné kvalitní zpěváky

Ohodnoťte tento článek
(17 hlasů)
První místa obsadili Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát
První místa obsadili Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát Zdroj: Mediafax
Českého Slavíka jsem už odmala, jako zpěvačka, brala jako velmi noblesní soutěž. Těšila jsem se celé týdny na okamžik, kdy společně s rodiči usedneme k televizi a budeme napjatě sledovat, kdo letos vyhraje. Poslední dobou jsem z této soutěže ale spíše zklamaná. Co se to s českou hudbou, a především s českými posluchači, stalo?

Po minulém ročníku, kdy se na druhé příčce u kategorie Zpěvák objevil „umělec" Ortel, po jeho opravdu nevhodné děkovné řeči, při které na protest opustili sál muzikant Radek Banga a herečka Iva Pazderková, jsem pro letošní rok zvolila jinou variantu, a to na přenos Slavíka raději nekoukat, protože jsme věděla, co bude následovat. Božský Kája první, stejně jako v kategorii Zpěvačka Lucie Bílá a u skupin Kabáti. Každý rok to samé. Samozřejmě tomu nebylo jinak. K naštvání mi stačilo pouhé přečtení letošních výsledků. Co se to s námi děje? Samozřejmě Božský Kája je Božský Kája, stejně tak skvělá Lucie Bílá. Myslím, že první příčky budou obsazovat dokud to bude v jejich silách. Co ale ostatní místa? To máme v Čechách opravdu jen tak malé množství kvalitních muzikantů, že pro nás žádný rok není Slavík překvapením, ale rutinou?

Lucie Bílá, Ewa Farna a Lucie Vondráčková. Trojice žen, které si první tři místa neustále točí mezi sebou. Stejně tak kapela Kabát, Chinaski a pozor, nově skupina Ortel. V tomto případě by ale bylo lepší zůstat u skupiny Kryštof, kterou Ortel tzv. vyšoupl.

Skupina Chinaski, která se letos umístila na třetím místě, si cenu nepřevzala. Ano, můžeme přihlížet k aktuálnímu rozchodu kapely, není ale na místě udělat za společnou kariérou tuto poslední noblesní tečku? Skupina Ortel, která má pověst radikálů, na vyhlášení výsledků rovněž nedorazila. Vysvětlení? Raději totiž budou mezi svými sledovat letošní průběh a výsledky této ankety než sbírat plivance těch, co nepochopili a ani nechtějí pochopit obsah jejich skladeb a jejich nezvratného poselství.

Letošní novinkou je samozřejmě objev roku, který se sice každým rokem měnit musí, ale i fakt, že se velmi negativní, kontroverzní a populistický zpěvák Tomáš Ortel neumístil na druhém, ale alespoň na třetím místě je snad trochu úleva. Je to ale vůbec důvod k radosti? Nehledě na to, že při analýze hlasování dospěl organizátor ankety Český slavík k závěru, že kapela a její lídr dostali podporu nad rámec pravidel fair play. Nyní už se opravdu není čemu divit.

Co například kapela Mig 21, J.A.R., Čechomor, Monkey Bussines, Václav Neckář, Kamil Střihavka, Marie Rottrová a spousta dalších skvělých muzikantů? Kde je jejich ocenění? V dnešní době těžko vycházíme ze stereotypů, bojíme se experimentovat, dávat šance a dělat radost jiným. Tak moc jsme hudebně zamrzli na jednom místě, až jsme z takové noblesní soutěže udělali zábavný pořad, ze kterého ostatní raději odcházejí nebo předstírají radost, že tento rok ocenění opravdu v žádném případě nečekali.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace