Lucie Urbanová: V mých očích není krásnějších objektů, nežli lidí

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Autoportrét
Autoportrét Zdroj: Soukromé stránky Lucie Urbanové
Mladá fotografka Lucie Urbanová celý svůj život hledala cestu, jak zachytit momenty, které má možnost prožívat. Odjakživa tíhla k výtvarnu, ale nakonec své zalíbení našla ve focení.  Lucie fotí okamžiky každodenního života, které provázejí každého z nás, svatby, děti, události, dojmy, emoce, pocity. Tohle vše dokáže skvostně zachytit přes hledáček fotoaparátu.  Co a kde všude provází její život můžete sledovat na Facebooku, Instagramu a jejich webových stránkách. V současnosti studuje v Praze, ale fotografování se věnuje po celém světě.

Co nejraději fotíte, co Vás nejvíce přitahuje? 
Nejraději mám lidi. Vidím v nich emoce, pocity, gesta a je krásné, když mohu chytit moment, který je jen jeden. V mých očích není krásnějších objektů.

Jaký máte nejhezčí zážitek z focení? 

Všechny krásné zážitky mám ze svateb. Je jich spousta, ale každá je jiná a také na mě jinak působí. Tím samozřejmě nechci, aby vyznělo, že z malých zakázek zážitky nemám, nicméně na svatbách jsem celý den a o to je to pro mě intenzivnější.

Kdy jste si pořídila svůj vlastní první foťák? Vzpomenete si, kdy jste si poprvé sáhla na foťák?
První fotoaparát jsem dostala od svých rodičů na Vánoce. Bylo mi 14. let.
Kdy jste vůbec poprvé vzala fotoaparát do ruky? Kdy Vás fotografování vtáhlo do sebe? 
Celý život mě táhne umění, jen jsem byla zvyklá, že jsem něco daného „chytila“ pomocí tužky a papíru, a tak jsem si řekla, že to zkusím jinak. Začala jsem vnímat okolí kolem sebe, hlavně lidi. A myslím, že pokud člověk není ignorant a umí vnímat, má radost z maličkostí, které vidí i u cizích lidí.
Jaké své fotky si nejvíce vážíte? 

Asi nevím, která by to měla být. Vážím si fotek, u kterých slyším zpětnou vazbu od lidí. Že je nějakým způsobem zasáhla a nesou si je v sobě, a to je důvod, proč si stále říkám, že to zřejmě má smysl.
Máte nějáká oblíbená místa na focení? Kde si ráda sednete nad dobrou kávou? 
Je jich spousta, ale mám ráda čistě přírodu, a pokud se k ní dostanu s někým, kdo mi věří a nebojí se, cítím se jistější ve své tvorbě a myslím, že tohle mi město nedokáže v některých ohledech nabídnout. Momentálně bydlím v Praze, je zde má oblíbená „zašívárna“, kde se cítím dobře a nerada bych uvedla její jméno, protože věřím, že poté začne do kavárny chodit více lidí (smích). Ve Zlíně je to Malá scéna, která je má milovaná, a také vždy bude. 

Čím jste chtěla být jako malá? 
Neměla jsem velké sny a představy. Bavilo mě sledovat kostry, ale myšlenka se více nerozvinula. Každopádně jsem byla vždy vedena k umění.

Co je Vás největší sen? Čeho chcete dosáhnout? 
Mám pár snů, o kterých bych nerada mluvila dříve, než se naplní, nicméně chtěla bych v životě dosáhnout něčeho a poté slyšela od svých rodičů, že jsou na mě pyšní.
Koho obdivujete? 
Obdivuji své rodiče a dědečka. Jsou mým vzorem a oporou po celý život.
Co říkáte na sociální sítě typu Facebook a Instagram, kde si na takové „fotografy” hraje každý druhý? 
Neřekla bych, že si lidé hrají, ale je vše jednodušší. Nicméně mám pocit, že konkrétně svatební fotografové se líhnou jak roj a bohužel nemají svůj styl. Vidím jen jeden filtr, který je u každého druhého a není v tom nic víc. Jsem kritická vůči ostatním, ale vždy umím pochválit, když se mi něco líbí. Na facebooku jsem začínala se svoji stránku před více jak 6 lety, ale nelituji toho. Nebýt stránky Urban photographe, nejsem tam, kde jsem dnes.

Co nejraději, kromě focení, děláte ve svém volném čase? 

Ráda trávím čas se svou rodinou, mým dvojčetem a přáteli. Nebráním se spontánním výletům a akcím. Jsem ráda spontánní. Co jsem se přestěhovala do Prahy, mám vždy po ruce knihu a díky ní mám svůj svět i třeba v metru.

 

Instagram: @urban_photographe

Facebook: https://www.facebook.com/URBANPHOTOGRAPHE/

Webová stránka: https://lucieurban.cz

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace