Maturita formalita, dnes víc než kdy dřív

Ohodnoťte tento článek
(7 hlasů)
ilustrační foto
ilustrační foto Zdroj: pixabay
Zatímco vysokoškoláci si zatím pořád nemůžou být dalším průběhem svých studijí jisti, letošním maturantům se budoucnost začala pomalu rýsovat. V dnešní době není jisté nic a to platí i o letošních maturitách, o tom, kdy budou, ale především, jestli budou. 

Když nám poprvé zrušili výuku, jen málokdo z nás si uměl představit, jak daleko to zajde. Volno mělo nejdříve trvat dva týdny nebo měsíc a my doufali spíš ve zkrácení než prodloužení. Dobrá, možná někde vzadu v hlavě se nám tetelila šibalská myšlenka o tom, že se třeba už nevrátíme nikdy. Tedy alespoň nikdy tenhle semestr. Ale to bylo předtím. Před dvěma týdny, kdy jsme si ještě mysleli, že je to spíš jen taková malá pauza, kterou nikdo nebral moc vážně. Myslím, že to ale netrvalo moc dlouho ,než jsme pochopili, že to vážné je a vážné ještě bude. Nevrátit se nikdy totiž znamená vrátit se v létě. 

V neděli vyšlo najevo, že v půlce dubna se do škol nejspíš nikdo chystat nebude. Nic, co bychom v tuto chvíli trochu neočekávali, a tak to až taková rána není. Většina vyučujících i studentů si už zvykla na distanční výuku, nějak to funguje a zkouškám se stejně nikdo nevyhne, i kdyby sebevíc chtěl.

Alespoň to jsem si myslela. Že zrušení zkoušek si nikdo nevyprosí, jenže jak už jsem psala na začátku, dnes není jisté nic. 

V sobotu na svém instagramovém profilu dal poslanec Dominik Feri jasně najevo, že zpráva o tom, že by se letošní maturity měly odpouštět, není nic jiného než hoax a všichni žáci posledních ročníků středních škol by s ním měli počítat. No netrvalo to moc dlouho a karta se obrátila. Je pondělí 23. března a Vláda se začla vyjadřovat. Ukázalo se, že všichni, kdo si přáli ukončit střední školu s maturitou a zároveň nematurovat, nelítali hlavou zas tak moc vysoko v oblacích, jak jsme si možná mysleli. Už teď je totiž jasné, že se maturantům vyhnou mnohými obáváné slohové práce. A ani tím to nekončí. Pokud se totiž nestihnou do školních lavic vrátit dřív než 1. června, je možné, že se maturity neuskuteční vůbec. V takovém případě by se totiž maturitní vysvědčení vystavilo na základě posledních tří vysvědčení. 

Mně teď nezbývá, než přemýšlet, jestli jsem se dnes neprobudila do nějaké alternativní reality, kde zachování letních prázdnin vypadá důležitější než složení maturitní zkoušky. 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace