Mládežnický reprezentant Hrádek bojuje o své místo v hokejové extralize

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Michal Hrádek v dresu Pardubic
Michal Hrádek v dresu Pardubic Zdroj: hcdynamo.cz
Zatímco dříve bývalo běžným zvykem mladých chlapců odejít před dovršením dvaceti let z domu, dnes je tomu jinak. Michal Hrádek je však výjimkou, z rodných Pardubic již v 18 letech zamířil do Prostějova, kde hraje hokej mezi dospělými.

„Jsem moc rád, že jsem dostal šanci,“ říká ke svému angažmá pardubický odchovanec. Pro příležitost hrát Chance Ligu ale musel hodně obětovat. Dá se to vlastně přirovnat k vojenské službě – udělal krok do neznáma, působil 150 kilometrů od domova, bydlel na ubytovně s kamarády Machačem a Pochobradským. „Hokej je tam o úroveň výš než v juniorech,“ připomíná Hrádek náročnost druhé nejvyšší soutěže. V ní působil v obranné dvojici s o 16 let starším Jaroslavem Mrázkem, který mu prý dobře pomáhal a radil. Společně nakonec naskočili do 16 utkání. „Bylo to skvělé, naučilo mě to hodně jak po hokejové, tak i osobní stránce,“ myslí si osmnáctiletý mladík.

Hrádek ale v Prostějově plnil spíše defenzivní úkoly. „Myslím si, že dokážu dobře číst hru, rozehrát a plnit obranné činnosti. Hodně mě taky baví hrát oslabení,“ vyjmenovává své přednosti. Již z jeho slov lze vyčíst, jak je na tom s hrou v útoku. „Bodů jsem letos moc neposbíral,“ přiznává. Během 51 zápasů totiž Hrádek nevstřelil ani jednu branku, posbíral pouze 10 asistencí. „Určitě bych chtěl zlepšit střelu a hru směrem do útoku,“ uvědomuje si své nedostatky rodák z Pardubic, který je také českým mládežnickým reprezentantem. Dubnové mistrovství světa do osmnácti let však bylo zrušeno kvůli pandemii koronaviru. „Věřil jsem si, že se do nominace dostanu. Měl to být vrchol sezony, když jsem přes Vánoce sledoval hráče ročníku 2002 na MS juniorů, tak jsem se hrozně těšil, že si proti nim budu moc zahrát. Doufám, že mě ještě nějaké mistrovství čeká. Je to čest, reprezentovat svoji zem,“ říká hrdý Hrádek.

Sezona tak pro něj předčasně skončila. „Chtěl jsem vyrazit na nějaké výlety po Česku, v sezoně na to není čas. Kvůli pandemii ale musím být doma,“ popisoval své plány Hrádek, jako by se během hokejového ročníku nenacestoval dost. Nyní si tak musí najít jiné činnosti. „Rád si zahraji na Playstationu,“ přiznává jednu ze svých zálib. Ačkoli má ale podepsanou smlouvu s pardubickým Dynamem, stále ještě studuje na sportovním gymnáziu, kde navštěvuje teprve druhý ročník. Doma se tak nenudí, navíc již nastal čas příprav na novou sezonu, ve které má Hrádek vysoké cíle. „Jednoznačně bojovat o místo v A-týmu a hrát dospělý hokej,“ říká cílevědomý hokejista. A pokud je stejně odhodlaný jako jeho vzor Tomáš Rolinek, na svoji metu jednou určitě dosáhne.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace