Nazdar Andreji, jak se Babiš?

Ohodnoťte tento článek
(13 hlasů)
Nazdar Andreji, jak se Babiš? Zdroj: Wikimedia Commons
Kdo to vlastní? Babiš. Kdo to udělal? Babiš. Komu to rozhodně nepatří? Babišovi. Jméno vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše zní odevšad.

Je pondělí, jsem ve škole a začala první hodina. Uběhlo pět minut a ve třídě se někdo zmínil o Andreji Babišovi. Slušné skóre, celých pět minut bez Andreje. Třída reaguje cynických smíchem. Někteří pochopí kontext vtipu, jiní se smějí jenom proto, aby nebyli pozadu, většina však už jen tak z principu. Mluví se přeci o ministru Babišovi a jsme na katedře žurnalistiky.

Druhá hodina a projektor promítá dnešní téma přednášky. A je to tady. Babišovský klub vtipálků může jásat. Celou třičtvrtě hodinu si mohou dobírat svoji oblíbenou oběť. Navíc už ani nemusí padnout její jméno, stačí zaslechnout "Čapí hnízdo". Když hodina skončí, dostanu chuť na koblihu. Asi sugesce. Může ale vůbec student žurnalistiky koblihy jíst? Dám si raději kafe.

Čeká mě třetí přednáška, tentokrát o českém jazyce. Tady se snad nemůžeme dostat k tomu donekonečna omílanému tématu. Půl hodiny pryč a nikdo nic. Tři čtvrtě hodiny a pořád klid. Za minutu to bude celá hodina, to vypadá na rekord. A najednou se to stane. Jsme totiž u výslovnosti a ta Slováka mluvícího česky prozradí.

Konečně jdu domů. Mám plnou hlavu a prázdný žaludek. Zapnu počítač, abych se podívala, co je nového. Kromě Babiše Čapí hnízdo, potom Andrej, hnízdo, k tomu Babiš a hnízdo a na závěr ještě jedno. Se světem se něco děje.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace