Obora plná jelenů

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
S Jelenem to vyperete
S Jelenem to vyperete Zdroj: http://www.mydlosjelenem.cz/
Ekologie a zdravý životní styl. Dnešní doba nabízí v tomto ohledu mnoho možností. Zřejmě jsme si začali uvědomovat situaci, a matičku zemi začali trochu šetřit. Ať už se jedná o třídění odpadu, bezplastové obaly či pěstování bylinek na parapetu. Každý máme svou cestu, jak se vyhnout chemii. A takovou méně viditelnou alternativou k nezdravému stylu patří praní prádla.

Zatímco mnohé prací prostředky obsahují tuny chemie, začínají se objevovat i výrobky bez nich. Značka Jelen je vyrábí s tradicí. Na začátku to byla rodinná firma. Pan Schicht a jeho synové pracovali z domku v Rynolticích na Liberecku. Postupně se firma rozvíjela, stěhovali se do větších prostorů, přibírali zaměstnance. Během první a druhé světové války sice prodej klesl, avšak Jelen přežil.

Sortiment má firma překvapivě velký. Začínali na mýdle, které, když jste chtěli dát do pračky, museli jste ho nastrouhat. Pro cestovatele je ale stále nejpraktičtější. „Je to logický návrat ke kořenům se vším všudy," referoval o Jelenovi prokurista firmy, Richard Elšík. Dnes nabízí i prací gely, či klasický prášek. Sortiment se stále rozrůstá, o novinky není nouze. Nabízí například aviváž Kondicionér, či Namo Pro, přípravek na čištění pračky.

A proč právě Jelen? „Tuk pro výrobu mýdla byl vyráběn z kokosových ořechů, jejichž zbytky se sypaly na hromadu, kam je prý chodili žrát Jeleni,“ uvádí firma jako jednu z možných verzí. Druhá varianta říká, že pan Schicht byl prostě milovníkem této majestátní zvěře, a chtěl jim tímto gestem vzdát hold.

Podnikové prodejny mají dnes dvě. Jedna v Ústí nad Labem, druhá v Olomouci. Součástí krámku v Ústí nad Labem je nově i Veřejná prádelna. Otevíračka proběhla na konci září loňského roku.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace