Pivní maraton spojí příjemné s užitečným

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Oficiální plakát akce
Oficiální plakát akce Zdroj: Jan Koudelka
Česká republika je proslulá mnohými vynikajícími atlety, kteří svými výkony přispěli k tvoření historie sportu. Barbora Špotáková, Jan Železný nebo Jarmila Kratochvílová – jména, která dodnes vévodí světovým žebříčkům i po mnoha letech. Příležitost zapsat se do historie jako vítěz se nyní otevírá i atletům amatérského ražení, a to v nenápadné obci Mouřínov na Vyškovsku, kde první květnovou sobotu proběhne už čtvrtý ročník neobyčejného závodu mužů i žen.

Ke stanutí na stupních vítězů musí soutěžící v co nejkratším čase překonat vzdálenost přibližně pěti kilometrů. Má to ale jeden háček. Dlouholetou tradici atletických disciplín organizátoři spojili s tradicí, která má v našich končinách ještě prestižnější postavení. Po každém kilometru tak na účastníky bude čekat sklenice točeného piva, jejíž vypití podmiňuje pokračování v závodě. K vítězství tedy nebude stačit být pouze dobrým běžcem, ale také zkušeným pivařem. Aby nebyli zvýhodněni muži, kteří konzumaci tohoto hořkého nápoje trénují zpravidla častěji než ženy, závodnicím bude stačit vypít o litr piva méně – konkrétně 1,5 litru rozděleného na pět stanovišť.

Případní zájemci by měli předem počítat s nevolností i zvracením, za než jim ovšem nehrozí žádná penalizace. Pořadatelé vědí, že uběhnout pět kilometrů není snadné samo o sobě, natožpak s litry piva v žaludku. Od soutěžících tedy neočekávají, že by veškerý objem pronesli cílem bez komplikací. Proměnu emocí v tvářích běžců, kteří se s těmito komplikacemi budou muset vypořádat, můžou fanoušci sledovat na televizní obrazovce nebo promítacím plátně v cílové Hospůdce u Šteců, kde se objeví všechny fotografie umístěné na instagram s hashtagem #morajn2018. Na stejném místě bude po vyhlášení výsledků pro všechny zúčastněné připravené občerstvení a večer završí zábava s živou hudbou. Skvělá příležitost pozvat zmožené finalisty na pivo.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace