Podzimu kralují podcasty

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Sestry Nicole a Lucie
Sestry Nicole a Lucie Zdroj: A cup of style
Během posledních asi pěti měsíců jsme mohli na internetu zaznamenat spoustu nových podcastů, které si stále více a více nacházejí své publikum různých věkových generací a cílových skupin. Záleží jen na posluchači, jestli si přeje poslouchat témata politická, o školství, life stylu, nebo rozhovory se zajímavými lidmi. K dostání je téměř všechno.

Pro nezasvěcené, kterých se podcastový boom nedotkl, jde o sestříhané audio záznamy, které jejich autoři zavěšují na různé internetové platformy, jako je YouTube, aplikace jako Spotify a jiné.

Tento podzim jsou novinkou především podcasty, které vydávají nejrůznější YouTubeři. Vydávat je začalo například sesterské duo A cup of style. V jejich podcastu „Se ségrou“ řeší od cestování až po témata jako jsou příjmy influencerů.

„Dlouho jsme přemýšlely nad tím, jak by mohly podcasty naší tvorbu obohatit, něco předat a být jiné, než naše videa na YouTube. Máme pocit, že na našich platformách chybí úplně ta nejjednodušší forma komunikace. To, kde si s Niky sedneme a budeme si prostě jenom normálně povídat. O tom jaké jsme, co zrovna děláme, co nás zajímá, co nás baví, nebo trápí... Prostě tak, jako si povídáme u kafe,“ uvedly Nicole a Lucie Ehrenbergerovy na svém blogu.

Další novinkou na tomto poli je také jeden z nejúspěšnějších českých youtuberů Karel Kovář, alias Kovy. Ten své podcasty Linka tvoří s Terezou Salte, která si na internetu říká Tereza in Oslo. Jejich tvorba je také hodně zaměřená na život influencerů, ovšem odkrývá skutečnost bez pozlátka, které často vnímáme kolem jejich osob my. Věnují se tomu, jak skutečně vypadá jejich práce, náplň jejich času a zmiňují i stinné stránky této práce.

„Chceme to dělat poučně a zábavně. Každý máme jinou perspektivu. Terez je máma, založila agenturu, žila několik let v Norsku a stejně jako já je v tomhle prostředí už přes 7 let,“ uvedl Kovy na svém instagramu.

Podcastům v posledních týdnech začala věnovat i loňská vítězka Czech social Awards v kategorii blogerka - Markéta Frank. Pomocnicí, kolegyní a parťákem jí je Aneta Borovičková, se kterou tvoří podcasty s názvem Ženám které jsou o ženách, ženství jako takovém, sebevědomí a motivaci.

Kdo by zatoužil po dávce více vážných témat, již dlouho je tvoří například Český rozhlas, Česká televize nebo například týdeník Respekt.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace