Pokáč opět nezkalamal!

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Jak na korona virus "POKÁČOVA RYCHLOVKA"
Jak na korona virus "POKÁČOVA RYCHLOVKA" Zdroj: Frekvence 1
Pokáčovy texty jsou známé pro svůj suchý humor a ponaučení vyplývající z reálného života. Zpěvák má čím dál větší základnu skalních fanoušků a není se čemu divit. V těchto nelehkých časech stejně jako další jeho kolegové nezahálel a složil písničku s názvem „Jak na koronavirus (Pokáčova Rychlovka)“.

Na YouTube Frekvence 1 se 13.3. 2020, tedy den po vyhlášení nouzového stavu v České republice, dostala písnička i s doprovodným videoklipem, která za dobu svojí existence získala přes 445 tisíc zhlédnutí a byla tak vyhlášena klipem týdne.

V době celosvětové pandemie slyšíme kolem sebe hlavně, ať neztrácíme smysl pro humor a zachováme klid. Zpěvák Jan Pokorný alias Pokáč se rozhodl také lidem poradit, jak se teď nejlépe chovat. Do rukou si vzal pouze ukulele a s klidným výrazem radil lidem ve slokách, ať si myjí ruce, tisknou se pouze ke svým ženám, neperou se v obchodě o toaletní papír, na obličej si sahají jen v nejnutnějších případech a také nic olizují. Zdůraznil i nařízení vlády, aby se lidé zdržovali převážně doma a nechovali se na pár dní k ostatním lhostejně.

V poslední sloce dodává celé písni ještě větší optimismus s tím, že než se nadějeme zůstanou nám na tuto nejistou dobu pouze vzpomínky a špajz plný toaletního papíru. A až celá záležitost s koronavirem pomine, lidé se budou moct zase tisknout ke komu chtějí.

Písní na téma koronaviru a současných událostí s tím spojených vzniklo více. Mezi nejznámější patří například písnička od kapely Mirai „Dej si roušku“, na které se podílela i známá zpěvačka a herečka Nikol Štíbrová. Další píseň nazpíval zpěvák Xindl X „Roušky“, kde naráží na politickou situaci a šití roušek.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace