Pozvánka: Festival francouzské kultury Bonjour Olomouc

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Plakát Vive la France
Plakát Vive la France Zdroj: https://www.vectorstock.com/royalty-free-vector/vive-la-france-hand-painted-national-flag-vector-9829232
Francouzské centrum Univerzity Palackého zve na druhý ročník festivalu francouzské kultury, jež nese název Bonjour Olomouc. Ve spolupráci s Katedrou romanistiky Filozofické fakulty a Muzeem umění připravilo pro všechny, kteří se zajímají o Francii, bohatý, dvoutýdenní program. Návštěvníci se můžou těšit na různé besedy, divadelní představení a filmová promítání. Chybět nebude ani francouzská kuchyně a řízená degustace vín.


Festival bude probíhat ve dnech od 2. do 13. března nejen v prostorách Univerzity Palackého, ale i dalších oblíbených olomouckých místech, jako je například Arcidiézní muzeum či Kino Metropol. Kromě nich své pohostinství nabídne i Green Bar či vinárna Na břehu Rhôny.

Oficiální zahájení festivalu proběhne 2. března v 19. hodin v Arcidiézním muzeu, kde na úvod vystoupí “olomoucká Edith Piaf“, šansoniérka Iva Stáncová-Kevešová s klavírním doprovodem. Následovat bude talk show Davida Hrbka s česko-francouzským básníkem, spisovatelem a překladatelem Jeanem-Gaspardem Páleníčkem, který do francouzštiny přeložil několik děl významných českých autorů.


Další dny nabízejí účastníkům festivalu například představení nové knihy o exilovém spisovateli Meditace Jana Čepa či přednášku překladatelky Pavly Doležalové. Milovníci klasických francouzských filmů se potom můžou těšit na tři snímky, jež budou promítany v původním zněním s titulky – jedná se o filmy Město ztracených dětí, Foutaises a Amélie z Montmartru, které budou ke shlédnutí ve filmovém sále na Konviktu UP.
O symbolické ukončení festivalu se v pátek 13. března postará divadelní inscenace o tragickém životě básníka Jana Zahradníčka, v hlavní roli se Sašou Rašilovem a Lucií Trmíkovou. „V roce, kdy uplynulo 115 let od narození Jana Zahradníčka a 60 let od jeho tragické smrti, vzdáváme hold tomuto mimořádnému básníku, překladateli a člověku,“ uvedl Jan Zatloukal, vedoucí Francouzského centra Univerzity Palackého.
Počet míst na akci je omezen, zájemci by si proto měli co nejdříve udělat rezervaci.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace