Proč a jak se stát hasičem?

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Povolání hasiče je sice náročné, ale mezi uchazeči o práci je velice populární.
Povolání hasiče je sice náročné, ale mezi uchazeči o práci je velice populární. Zdroj: Lukáš Malý
V dnešní době jsou hasiči bráni jako univerzální záchranáři, pomáhají u nejrůznějších situací. O tom, co takové povolání hasiče vlastně obnáší, povídá Jan Mikoška, tiskový mluvčí jihomoravských hasičů: "Zasahují u dopravních nehod, požárů, vyprošťují lidi z výtahů, zachraňují zvířata, likvidují uniklé chemické látky, odstraňují popadané stromy atd. činností je mnoho.  Hasiči jsou potřeba dnes a denně. Na jejich pomoci závisí miliony lidí. Za svůj život jim vděčí nejen lidé, ale i zvířata. Jedná se o jednu z nejnáročnějších a nejpotřebnějších prací vůbec. Mladí lidé, především muži, kteří končí školu a přemýšlí o tom, jakou práci si najít, by měli uvažovat i o pozici hasiče, " dodává Mikoška.

Uchazeč musí mít minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, musí mít čistý trestní rejstřík a nesmí mít živnostenský list. Musí být fyzicky, zdravotně a osobnostně způsobilý k výkonu služby. "Největší problémy v průběhu přijímacího řízení bývají u fyzické zdatnosti, zdravotní prohlídky a někdy i u psychologických testů."

Zájemci o hasičskou profesi se mohou hlásit, nebo zasílat životopis, na příslušném krajském ředitelství, kde mají zájem činnost vykonávat.

Povolání hasiče je mezi uchazeči o práci velmi populární. Svědčí o tom i statistiky: "U denních příslušníků to bývá přibližně deset uchazečů na jedno volné místo, pokud se jedná o směnového příslušníka, tedy hasiče, bývá uchazečů okolo dvanácti. Za rok evidujeme až tři sta žádostí o přijetí za celý Jihomoravský kraj,“ přibližuje mluvčí hasičů Jan Mikoška.

Hasiči mají platy dány tabulkově. Odvíjí se od jejich vzdělání a praxe.  Pokud nastupuje čerstvý absolvent střední školy s maturitou na pozici výjezdového hasiče, pak je nástupní plat zhruba 18 500 korun hrubého. Pokud nastupuje čerstvý absolvent vysoké školy také bez praxe, je nástupní plat 22 000 korun hrubého.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace