Recenze: Glacier lagoon, místo které musíte alespoň jednou za život navštívit

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Glacier lagoon
Glacier lagoon Zdroj: Veronika Capáková
V překladu ledovcové jezero zvané Jökulsárlón je bezpochyby jedním z nejnavštěvovanějších míst na Islandu. A není se čemu divit. V blízkosti je ledovec Breiðamerkurjökull, ze kterého se odtrhávají ledové kry. Ty se následně sesouvají na hladinu průzračného jezera, kde plují, a táním se vlévají do moře. Pohled na tuto nevšední krásu vás prostě na první dobrou okouzlí. 

Jedno je jisté. Na jezero se budete fascinovaně dívat několik desítek minut. A až tam budete stát a pozorovat, zaměřte se na hladinu jezera, určitě tam uvidíte nějakého tuleně.

Islandské jezero Jökulsárlón se nachází na jihu Islandu, přibližně 70 km od města Hofn. Pokud pojedete z hlavního města Islandu, Reykjavíku, směrem na jih, nemůžete ledovcové jezero minout. Okolo celého ostrova vede totiž pouze jedna hlavní silnice jménem Ring Road.

Magické kry, černá pláž a tuleni na jednom místě vám připraví zážitek na celý život

Až přijedete k jezeru a vystoupíte, ošlehá vás studený vítr, který je všudypřítomný. Pohled na plující kry, jež se líně válí na hladině jezera, vás jednoduše dostane. Kry se postupně vyplavují do moře, takže když přejdete pár desítek metrů na tzv. diamantovou pláž, uvidíte, jak moře vyplavuje kusy ledovců zpět na černou pláž.

Dobře, pokud vás jezero moc neoslovilo a čekali jste něco víc, diamantová pláž ve vás nechá intenzivní zážitek i dlouho poté, kdy zemi ohně a ledu opustíte. Tisíce větších, menších i obřích kusů ledů posetých na rozlehlé černé písečné pláži. Ten pocit, když takovou přírodní krásu vidíte, se nedá úplně popsat. To se prostě musí zažít na vlastní oči.

Nevšední zážitek vyvážený předraženými suvenýry pro asijské turisty

Kde je přírodní úkaz, jsou i asijští turisté, kteří berou útokem každý obchod se suvenýry. A tak si uprostřed krásné čisté modré laguny můžete koupit předražený hrníček s motivem animovaného islandského koně.

A pokud se budete chtít posilnit, rozhodně nechoďte do jednoho ze dvou food trucků na párek v rohlíku za 120 Kč. Raději si s sebou přibalte svou vlastní svačinu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace