Sledge hokej na paralympiádě potřebuje změnu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Česká sledge hokejová reprezentace
Česká sledge hokejová reprezentace Zdroj: cslh.cz
Jak mohou handicapovaní sportovci zvládnout pět zápasů během šesti dnů? I pro zdravého člověka je asi nepředstavitelné zvládnout takovou porci. Ani nejlepší hokejisté světa neodehrají v tak krátkém čase tolik zápasů. Myslím si, že mezinárodní olympijský výbor by tuto otázku měl začít jakýmkoliv způsobem řešit.

Pokud něco opravdu obdivuji, tak jsou to právě paralympionici. Dokázat s různými zdravotními komplikacemi to, co by nedokázala ani většina zdravých obyvatel, je zkrátka neuvěřitelné.

Ač jde na paralympiádě také o výsledky, zde mě více než výsledky zajímal program českých sledge hokejistů. Přijde mi neuvěřitelné, jak tohle mohl někdo naprogramovat. Čeští reprezentanti začali v neděli s domácí Koreou. Pokračovali v pondělí zápasem se Spojenými státy. V Úterý dohráli skupinu s Japonskem, aby si ve středu zahráli o umístění se Švédy. To jsou 4 zápasy ve 4 dnech. Nepředstavitelné!

Po dni volna ve čtvrtek Češi dohráli turnaj soubojem o páté místo s Nory. Reprezentanti prohráli 5:2, kde na nich byla znát únava na každém pohybu.

„Máme za sebou pět zápasů v šesti dnech, a já jsem rád, že kluci jsou v první řadě zdravotně v pořádku. Nic vážného se nestalo ani Mirkovi Hrbkovi, který proti Norsku nenastoupil, měl střevní chřipku. Dnes ale kluci hráli v obrovské únavě, možná ve větší než před čtvrtým zápasem, protože všechny bolístky se jim během 48 hodin rozležely, a bylo to znát na začátku utkání,“ uvedl trenér reprezentace Jiří Bříza.

Hlavním tématem ke spokojenosti by podle mě měl být dosažený výsledek a radost ze hry, ale v případě našich reprezentantů je skutečně největší výhrou dobrý zdravotní stav. Pro naše hokejisty rozhodně palec nahoru a jednoznačný palec dolů pro organizátory a celkový program turnaje.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace