Sousedská Pomoc: Jak se dá v době epidemie udělat dobrý skutek

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Před magistrátem hlavního města Prahy probíhají osobní registrace dobrovolníků
Před magistrátem hlavního města Prahy probíhají osobní registrace dobrovolníků Zdroj: pomahamepraze.cz
Epidemie koronaviru mění světové dění téměř každou hodinu a situace se dotýká každého občana. Nejvíce ale trpí lidé s rizikovým faktorem, pro které je doporučeno v následujících dnech neopouštět své bydliště. Vlna solidarity, kterou epidemie probudila, se ale snaží najít řešení, stejně jako Lukáš Huňka, zakladatel projektu Sousedská Pomoc.

Projekt Sousedská Pomoc vznikl za účelem pomoci lidem, na které se v těchto dnech chaosu často zapomíná – seniorům, těhotným ženám či lidem s chronickým respiračním onemocněním. Pomocí portálu sousedskapomoc.cz tak může kdokoli přiložit ruku k dílu a přidat se ke komunitě dobrovolníků z celého území České Republiky. „Vzhledem k nouzovému stavu na území České Republiky a pandemii koronaviru jsme se rozhodli vytvořit jednoduchý web, který umožní organizovat dobrovolníky, kteří chtějí pomoci,“ píší na svém Instagramu @sousedskapomoc.cz.

Během několika kliknutí se z vás může stát kurýr, pečovatel, dispečer a z důvodu nedostatku roušek nově také švadlena. Následně získáte přístup do aplikace, která zařídí vaše propojení s ostatními dobrovolníky ve vaší oblasti. Vítána je každá pomoc a nápad. Základní službou je nákup potřebných potravin, drogerie či léků, možné je ale také například venčení psů. Během tří dnů se k projektu připojilo kolem 3000 dobrovolníků.

Sousedská Pomoc ale není jediným projektem svého druhu. Magistrát Prahy nedávno spustil nábor dobrovolníků pro projekt Pomáháme Praze, kde aktuální počet registrovaných násobně přesahuje počet požadavků potřebných. Zájemci se ale nadále mohou registrovat do databáze pomocí jejich webových stránek pomahamepraze.cz. Magistrát v rámci projektu spustil také dovážky hotových jídel za 70 korun, kterých má rozvést až deset tisíc denně. Dále se snaží pomoct například organizace Pes v nouzi, která shání dobrovolníky na venčení psů a koček. V současné době se také velké množství občanů pustilo do šití roušek, které darují známým a dalším potřebným.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace