Svět modelingu válcují plus size modelky

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Svět modelingu válcují plus size modelky Zdroj: idnes. cz
V dnešní době si můžeme na sociálních sítích, stránkách e-shopů s oblečením a dokonce i na přehlídkových molech všimnout, že se čím dál častěji objevují fotky modelek, které nemají zrovna míry 90-60-90. A doslova tím mění svět modelingu, jak ho známe.

Když se řekne modelka, každý z nás si nejspíš představí extrémně vysokou a extrémně hubenou dívku s nohama dvakrát tak dlouhýma, než je zdrávo. Protipólem k těmto „učebnicovým" modelkám jsou pak ty plus size, tedy holky z masa a kostí nebo taky, jak se říká, „krev a mlíko", které ukazují, že modeling není jen pro ty zdánlivě naprosto dokonalé a bezchybné.

Jednou z velkých výhod, které tento aktuální trend přináší, není jen variabilita zobrazování skutečnosti na internetu, ale především z psychologického hlediska může mít velký vliv na dospívající dívky i zralé ženy. Protože, co si budeme povídat, každá žena, která nebyla obdařená zrovna vosím pasem a nohama až do nebe, si občas se závistí v očích prohlížela ty dokonalé fotky na instagramu a propadala skepsi, proč nevypadá podobně. Jasně, jak známo, ženy se sebou nejsou skoro nikdy spokojené (známe), mám rovné vlasy, chci kudrnaté, mám hnědé oči, chci modré. Ale i když se přes tohle všechno přeneseme, vliv sociálních sítí a internetu obecně na psychiku dívek, zejména dospívajících, je naprosto neoddiskutovatelný. A vyzáblé modelky v časopisech k budování zdravého sebevědomí, které je v tomto věku klíčové, zrovna moc nepomáhají. Příkladem budiž nám stále narůstající množství žen trpící poruchami příjmu potravy, které se jen od roku 2015 zvýšilo nejméně o patnáct procent.

A protože žijeme v době, kdy je vyjádřit anonymní zpětnou vazbu skoro tak stejně jednoduché jako nakoupit v supermarketu tři rohlíky a sýr, objevuje se kolem těchto modelek pořádný rozruch. Někdo je miluje a chválí, jak jsou přirozeně krásné, ukazují realitu toho, jak může vypadat ženské tělo, jiní je urážejí, častují vulgárními nadávkami a posílají do posilovny. A jak to tak bývá, pravda je zhruba někde uprostřed. Pokud je dívka spokojená i s dvaceti kily za hranicí obezity, na svět se usmívá, nepřísluší nám řešit a zkoumat její váhu, ale je důležité si uvědomit, že zdravotní následky jsou v takových případech nevyhnutelné a v budoucnu asi přinesou nemalé problémy. Tohle jednoduše záleží na hranici sebereflexe každého z nás.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace