Uherské Hradiště se zjančilo pod taktovkou kapely Circus Problem

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Uherské Hradiště se zjančilo pod taktovkou kapely Circus Problem Zdroj: Tomáš Vojkovský
Uherské Hradiště - Každý druhý víkend v září se v Uherském Hradišti pořádají Slovácké slavnosti vína. Tato událost je doprovázena bohatým programem, který zahrnuje mimo jiné slavnostní průvod krojovaných lidí, otevření památek veřejnosti (nejzajímavějším lákadlem bývá pro mnohé uherskohradišťská věznice, jejíž budoucnost je v regionu diskutovaná a nejasná), vystoupení folklórních souborů a koncerty.

Právě letos byl na programu koncert kapely Circus Problem. Četl jsem si letáček, kde byl jejich hudební styl popsán slovy „disco-balkan“. Tohle slovní spojení jsem nikdy v životě nezaslechl, ergo mě to nadchlo a přinutil jsem své blízké, aby tam se mnou šli.

Bylo šest hodin odpoledne, stojíme jsme s přáteli na náměstí a držíme si od pódia odstup pro případ, že to bude katastrofa a my se vydáme na zběsilý útěk. Na stage přichází bubeník. Začíná hrát. Po chvíli se k němu připojí hráč na trombón. Ta melodie mi je podezřele povědomá. Zanedlouho přibíhá také houslista, pak klarinetista, pak trumpetista, akordeonista a mně je v tu ránu jasné, že pánové hrají cover na electro-swingovou pecku Catgroove od skupiny Parov Stelar. Následuje představení jednotlivých členů celého ansámblu a chvíle potlesku pro každého jednotlivce.

Stmívá se, lídr kapely Jirka „YR“ Čevela hecuje publikum, aby zpívalo s ním, a my nadšeně posloucháme a přidáváme se „Svět je hned krásnější, když se člověk trochu zblázní,“ zatímco klarinetista Bohdan „Turbo-Jew“  Skibinsky si musí na chvíli odběhnout, jelikož se mu udělalo krapet nevolno. Pro naše rozptýlení a odvedení pozornosti od vyprazdňujícího se klarinetisty si houslista Martin „O’Horse“ Sedlák nasazuje masku koňské hlavy a pokračuje s ní ve hře na housle.

Mezera mezi mnou a pódiem se rychle ztenčuje, až stojím přímo pod ním a tančím. Užívám si každou notu, jako kdyby měla být poslední. Po opravdu dlouhé době cítím jak ze mě čiší energie, jsem součástí davu v ten moment šťastných lidí a všechny starosti jsou na chvíli ten tam. Blíží se konec koncertu, publikum jásá radostí a mistrům se dostává aplausu hodného premiéry trháku v Národním divadle. Tyhle kluky musím vidět znova. Nejsou zajímaví pouze zcela výjimečným hudebním stylem, ale také příběhem, který se skrývá za počátky celé kapely. Frontman Jiří Čevela totiž studoval filosofii v Brně, a ta ho, jak sám říká, přivedla až do Turecka. Po tom co tak daleko od domova ukradl jednoho dne akordeon a přemluvil partu místních umělců, aby ho naučili hrát a zpívat se vrátil do Prahy, kde na ulici potkal prvního bubeníka a záhy na to i houslistu Sedláka. Od té doby se z jeho života stal „tak trochu Circus“.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace