Vydejte se za nejkrásnějšími adventními trhy v Evropě

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Vánoční trhy na drážďanském Striezelmarktu
Vánoční trhy na drážďanském Striezelmarktu Zdroj: Tereza Stará
Pokud ve vás první advent probudil tu správnou vánoční náladu, je škoda nechat si ji utéct. Většinu evropských měst již před pár dny zaplnily světly ozdobené vánoční trhy, které kromě ozdob a dekorací lákají i na speciality místní kuchyně. Za těmi nejhezčími stánky navíc nemusíte vůbec daleko, spoustu jich najdete hned u našich sousedů. Kam vyrazit za těmi nejkrásnějšími trhy a spojit tak výlet do zahraničí s nasátím vánoční atmosféry?

 Drážďany

Jedny z nejnavštěvovanějších vánočních trhů jsou pro Čechy za humny. Saské hlavní město leží jen pár kilometrů od českých hranic a každoročně hostí krásné a oblíbené trhy. Nejvíce jich najdete na místním Striezelmarktu, které leží na náměstí Altmark. Místní stánky jsou mnohými považovány za nejpůsobivější v Německu, a především proto jsou o víkendu přeplněné lidmi. Pokud se chcete vyhnout frontám a velkým davům, navštivte některé z dalších stánků, které jsou rozesety po celém Starém městě. Určitě tu musíte vyzkoušet vyhlášený punč nebo Wiener Wurst, bez kterého se návštěva německých vánočních trhů neobejde.

Vídeň

Největším lákadlem vídeňských vánočních trhů je bezesporu proslulé náměstí Rathausplatz, kde vás při vstupu pozdraví metr vysoký oblouk se svíčkami. Návštěvníky, kteří jsou zde poprvé, překvapí velmi neobvykle ozdoené stromy. Pro zamilované zde stojí i jeden ozdobený červenými srdíčky. Vedle dalších pěkných stánků na Maria-Theresien-Platz nebo Stephansplatz stojí za to navštívit trhy, které se rozprostírají kolem bývalého císařského sídla Schönbrunnu a zaujmou vás především ručně dělanými řemeslnými výrobky. Pro vídeňské vánoční ulice jsou typické pečené kaštany, všechno sladké, a především vídeňský punč, který je k dostání všude i v nealkoholické podobě.

Wrocław

Vánočně vyzdobená Wrocław, česky Vratislav, je skutečným klenotem Polska. Pro určité kouzlo a množství kanálů a mostů se městu přezdívá polské Benátky a byla by škoda se tu zaměřit pouze na trhy. Ani je však nesmíte vynechat, ty nejnavštěvovanější stánky naleznete v historickém jádru města na náměstí zvaném Rynek, ale také v ulicích Świdnicka a Olawska. Možná na vás polské ozdoby a dekorace mohou působit poněkud kýčovitě, ale to už k Polsku tak trochu patří. Za ochutnávku tu stojí všudypřítomný sýr, zapiekanki či svařené víno a odvést byste si měli alespoň jednu místní vánoční ozdobu.

Bratislava

Na slovenské hlavní město se často zapomíná, i tady ale můžete najít tu pravou vánoční atmosféru. Místní trhy jsou tiché a klidné, a i přesto mají svoje kouzlo a nic tu neschází. Panuje tu dobrá nálada bez velkých davů a tlačenic, takže vaše spokojenost je zaručena. Stánků je po městě rozeseto více, ty největší však najdete na Hlavním, Primaciálním nebo Františkánském náměstí. Rozhodně nesmíte odjet bez pražených mandlí, klobásy, a především zdejší poctivé medoviny, která už je tu tak trochu symbolem.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace