Za změnu českého fotbalu bojuje petice Výzva 2021

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Pro změnu v české kopané se prostřednictvím petice vyslovilo bezmála 2250 signatářů.
Pro změnu v české kopané se prostřednictvím petice vyslovilo bezmála 2250 signatářů. Zdroj: facr.fotbal.cz
Český fotbal se nenachází zrovna v ideálním rozpoložení. Změnit vše chtějí iniciátoři petice Výzva 2021.

„Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ Hlášky ze stejnojmenné divadelní hry dua Čtvrtníček a Lábus, inspirované korupční kauzou z roku 2004, už víceméně zlidověly. Avšak kauza okolo „cinklého jara“ Ivana Horníka nebyl jediný problém, který se dotknul české kopané. Zatčení předsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslava Pelty, výkony sudích v loňských barážových utkáních Jihlavy a Brna či samotná postava místopředsedy Fotbalové asociace České republiky Romana Berbra.
Zastavit úpadek českého fotbalu si dala za cíl petice s názvem Výzva 2021. Co přesně petice v deseti bodech požaduje? Například aby nedošlo ke střetu zájmů, kdy předseda FAČR bude zároveň majitelem či představitelem ligového klubu (jak tomu bylo za éry Miroslava Pelty), dále rovný přístup médií k informacím, podporu výchovy nových rozhodčích nebo také zahájení diskuse o budoucím směřování českého fotbalu a pojmenování problémů, které vedou k jeho úpadku.

Tuzemský fotbal nedosahuje takových výsledků jako v letech minulých, spekuluje se o korupci na jakékoliv soutěžní úrovni a funkci místopředsedy FAČR zastává kontroverzní Roman Berbr. Současný místopředseda za Čechy, bývalý příslušník Sboru národní bezpečnosti a agent StB, má aktuálně obrovskou moc nad českým fotbalem a ne všichni s ním a jeho kroky souhlasí. Za zmínku stojí například konec reformátora v oblasti trénování mládeže Michala Prokeše, odchod generálního sekretáře asociace Rudolfa Řepky nebo konec elitních a zkušených sudích Libora Kovaříka a Radka Příhody. Již v roce 2017 dlouholetý sportovní redaktor Otakar Černý prohlásil, že Berbr vede fotbal mafiánskými způsoby. To vše chce změnit již zmíněná petice, jejíž iniciátory jsou dva bývalí čeští rozhodčí Karel Popper a Ivan Grégr.
Výzva 2021 již čítá bezmála 2250 podpisů.


Více informací k petici zde: http://www.vyzva2021.cz/ 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace