Redaktor Respektu a doktor z UP diskutovali na téma globálního oteplování

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Účastníci debaty
Účastníci debaty Zdroj: Matěj Richtr
Olomouc – Ve Skautském institutu diskutovali Martin Uhlíř, novinář z Respektu a Pavel Nováček z katedry Rozvojových a environmentálních studií univerzity Palackého o globálních změnách. Diskuzi doplnil film na toto téma.

Ve Skautském institutu skauti promítali film Děkujeme za déšť s diskusí na téma globální změny klimatu. Film upozorňuje na globální oteplování způsobené skleníkovými plyny a jiným znečištěním.

Diskutovat přišli Martin Uhlíř, reportér rubriky Civilizace týdeníku Respekt a Pavel Nováček, vyučující katedry Rozvojových a environmentálních studií z Univerzity Palackého. Diskusi moderoval Karel Šana.

Publikum mluvilo s hosty o tématech, která zazněla ve filmu, tedy o dešti či zranitelnosti afrických oblastí vůči suchu. Mluvili také o Pařížské konferenci z roku 2015, které se Martin Uhlíř účastnil jako novinář. Na této konferenci světoví politici řešili, jak zpomalit oteplování. Plnění svých závazků, vyplývající z pařížských dohod, řešili na posledním summitu v Katovicích.

„Šlo o apel na to, že lidé z postižených oblastí, které to zajímá mají malou šanci něco změnit. A lidem, kteří mohou něco změnit, je to většinou jedno,“ komentoval problematiku Martin Uhlíř. „Poslední otázka debaty byla, jestli snaha aktivistů není marná. Shodli jsme se na tom, že není. Jeden nic nezmění, ale masa by mohla,“ zhodnotil debatu moderátor.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace