Advent v České televizi opět pomáhá

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Letošní adventní koncert v pražské Loretě - skupina Olympic
Letošní adventní koncert v pražské Loretě - skupina Olympic Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/porady/11688406245-adventni-koncert-2017/217562224300002/
Praha – Již několik týdnů probíhá 27. ročník předvánoční sbírky a zároveň kulturní akce České televize Adventní koncerty, které každoročně pomáhají několika neziskovým organizacím. Na koncertech vystoupí řada známých zpěváků a osbností, jedná se tedy o příjemné spojení zábavy a pomoci. Program se skládá z celkem čtyř adventních koncertů, na každou adventní neděli připadá jeden. Letošními místy konání jsou pražská Loreta, Břevnovský klášter, Vyšehrad a kostel svatého Cyrila a Metoděje. První koncert se uskutečnil 26. listopadu a ten poslední nás čeká 17. prosince. 

„Jsem moc ráda, že se do sbírky České televize mohu zapojit. I letos se podařilo vybrat čtyři velmi zajímavé organizace, které jistě pomoc od diváků potřebují. Těší mě, že díky Adventním koncertům prožiji advent naplno v krásných duchovních prostorách a především, že pomohu potřebným,“ říká moderátorka adventních koncertů Ester Janečková. Jejím moderátorským partnerem je Jan Potměšil.
První z koncertů se konal v Břevnovském klášteře a podpořil neziskovou organizaci Rosa, která pomáhá obětem domácího násilí. Během večera vystoupili Lucie Bílá, Dasha či Ivo Kahánek, patronkou břevnovského koncertu byla Nora Fridrichová, která má s domácím násilím osobní zkušenost. „Osud týraných žen je pro mě trochu osobní věc. Domácí násilí jsem zažila v poměrně těsné blízkosti a bohužel ne jen jednou,“ říká Nora Fridrichová. Mezi další patrony letos patří Jan Smetana, Taťána Míková a Václav Moravec.
Druhý adventní koncert vyjádřil podporu prevenčnímu spolku P-Centrum a zazpívali na něm např. legenda hudební scény, kapela Olympic, houslista Pavel Šporcl nebo vokální soubor Collegium 419. Třetí a čtvrtý koncert, které nás teprve čekají, se budou konat ve prospěch Domácího hospicu Jordán, jenž poskytuje pomoc nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám, a SOS domácích vesniček, které pomáhají ohroženým dětem. Zde se můžeme těšit na vystoupení bratří Ebenů či na Českou filharmonii.
Živý přenos z jednotlivých koncertů je možné sledovat buď na ČT1, a to každou neděli od 17:30, nebo v Brně na Masarykově náměstí. Tři koncerty se budou ze záznamu promítat i na Staroměstském náměstí v Praze. Koncerty, a tím i dané neziskové organizace, mohou diváci podpořit i přes internet, a to pomocí online platby na webu darujspravne.cz/ctpodporuje.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace