Americký novinář a držitel Pulitzerovy ceny Hersh navštívil Prahu

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Seymour Hersh
Seymour Hersh Zdroj: http://www.pwf.cz/archivy/autori/seymour-hersh/en/
Praha - Jeden z nejslavnějších žurnalistů a držitel Pulitzerovy ceny přijel do Prahy. Jedná se o amerického novináře Seymoura Hershe. Jako jeden z hostů Festivalu spisovatelů Praha včera představil svou novou knihu Reporter: A Memoir. Ta zatím bohužel postrádá český překlad. Během diskuze v pražském knihkupectví The Globe se rozpovídal především o vojenských konfliktech, do kterých se USA zapojily. Vyzdvihl zejména podle něj nejděsivější kubánskou krizi.

Festival spisovatelů Praha se konal ve dnech od 3. do 8. října v Senátu, Národní galerii, Dejvickém divadle a na dalších místech. Mezi pozvanými hosty byli i Irvine Welsh, autor šokujícího románu Trainspotting, Colson Whitehead, který za román o americkém otroctví obdržel též Pulitzerovu cenu, nebo český poet Petr Hruška.

Hersh se věnoval také aktuální politické situaci ve Státech. "Demokraté strávili poslední dva roky stěžováním si nad zoufalou situací s Trumpem bez toho, aby věděli, co se děje uvnitř Ameriky," řekl Hersh. Upozornil, že bohatství celé země je v rukou pouze jednoho procenta těch nejbohatších a demokraté se situací dostatečně nezabývají. Současného prezidenta Trumpa považuje za velmi chytrého politika. "Musíme přemýšlet o důsledcích vlády Trumpa," varoval.

Nyní jednaosmdesátiletý novinář a veliký americký vlastenec vždy šokoval čtenáře otevřenou kritikou právě politiky USA. "Bylo ráno 16. března 1968, všude ležela mrtvá těla - tucty žen, dětí a starých lidí, všichni zastřeleni americkými vojáky," zní úryvek z reportáže z My Lai, kde rukou amerických vojáků zahynuly desítky civilistů. Právě za tuto reportáž dostal v roce 1970 slavnou Pulitzerovu cenu.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace