Anděl Páně a Nejlepší přítel provedou Vánocemi na České televizi

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Scéna z filmu Anděl Páně 2
Scéna z filmu Anděl Páně 2 Zdroj: ftp://www.ceskatelevize.cz/Fotoservis/VANOCE_2017/Andel%20Pane%20II_AP2_skupina6_hires_foto%20Pavla%20Cerna.jpg
Praha – Letošní Vánoce na České televizi se ponesou ve znamení premiérových filmů, dokumentů, koncertů, zábavy, ale zejména pohádek. Jak už to tak bývá, těšit se můžeme na mnoho repríz dříve uvedených děl, ale chybět nebudou ani nové počiny. Na Štědrý den nás čeká televizní premiéra loňského nejnavštěvovanějšího filmu Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha. Skutečnou novinkou pak bude pohádka Karla Janáka Nejlepší přítel, v hlavních rolích se Zdeňkem Piškulou a Kristínou Svarinskou. Na Štěpána překvapivě nebude uvedená třetí nová pohádka, jak bývá zvykem, nýbrž klasika v podobě Tří oříšků pro Popelku.

„Těžko hledat zemi, kde by měly hrané, filmovým způsobem vyprávěné pohádky tak silnou tradici, jako u nás. Divákům jich i letos nabídneme několik desítek,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák. „Kromě pohádek a filmových premiér v naší nabídce nechybí celá řada dokumentů, náboženských pořadů a koncertů. Vánoce jsou svátky rituálů a snad si ten svůj vánoční televizní rituál užije opravdu každý náš divák," dodává k programu Dvořák.

Za hlavního tahouna vánočního programu České televize lze jistě označit Anděla Páně 2, který získal šest nominací na Českého lva a do kina na něj přišlo více jak milion diváků. Pohádka si navíc odnesla hlavní cenu z Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Vilniusu a jak diváky, tak kritiky je i přes případné připomínky považovaná za nadprůměr mezi současnou pohádkovou tvorbou. V hlavních rolích se opět představili Ivan Trojan a Jiří Dvořák, jakožto čert a anděl, kteří se znovu vydávají na pozemskou pouť, tentokrát za ztraceným jablkem poznání. „Natáčením dvojky jsme se tak trochu postavili na start závodu sami se sebou,“ říká režisér Strach a dodává, že určující byla fungující chemie mezi hlavními představiteli. Ti své postavy popisují jako stále stejné. „Jsou to bytosti nadpřirozené, takže nestárnou,“ říká Jiří Dvořák.

Nová pohádka Karla Janáka Nejlepší přítel opět přichází s čertovskou tematikou. „Česká pohádka je svébytný žánr, který má dlouhou tradici. Scénář té naší, o jednom z podřadnějších čertů, kterého vyslali na svět, aby opravil díru do pekla, napsala Lucie Konášová. Je to úplně originální příběh. Myslím, že se jí ho povedlo napsat tak, že má parametry klasiky, která by se mohla začlenit mezi pohádkové velikány,“ uvedl směle Karel Janák na adresu svého díla. Můžeme se tedy jen těšit, že se jeho slova vyplní.

Vánoční svátky zakončí tradiční Tři oříšky pro Popelku, které Česká televize již před třemi lety digitálně vyčistila a převedla do vysokého rozlišení.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace