Aprílová noc patřila Andersenovi

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Děti
Děti Zdroj: Lukáš Richtár
Olomouc – Žáci druhých a třetích tříd ze ZŠ Olomouc, tř. Spojenců 8 se už šestým rokem účastnili akce „Noc s Andersenem“. Na děti čekal pestrý celovečerní program plný pohádek.


IMG 1510Do letošního šestnáctého ročníku se zapojilo přes 1200 škol a knihoven z celé České republiky. Téma tohoto roku se především zaměřilo na 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla. Přenocování ve škole nebo v knihovně, čtení pohádek, soutěže, hry, dobrodružství a překvapení, tak by se dala charakterizovat akce „Noc s Andersenem“.

Na ZŠ Spojenců akce probíhala v kouzelné atmosféře pohádek, které ilustroval Zdeněk Smetana. Děti se rozdělily do pěti skupin. Každou skupinu vedl jeden starší spolužák, který mladší děti provázel noční školou. Na stanovištích děti poslouchaly pohádku o Křemílkovi a Vochomůrkovi a zasely s nimi semínko. S Rákosníčkem si vyrobily hvězdičku ze souhvězdí Orla, Malé čarodějnici vyrobily havrana Abraxase a se skřítkem Racochejlem hledaly klíč k jaru. Také se snažily vytvořit animovaný film podle přečtené pohádky. Vyvrcholením celého večera bylo hledání „malé mořské víly“, kterou děti našly pod „hvězdnou oblohou“.

Každý od ní dostal dárek v podobě audioknihy Malá mořská víla, kterou věnovala společnost Audiotéka.

Po skončení celé akce se děti uložily ke spánku v tělocvičně. Usnuly až nad ránem a vstávaly už v šest hodin, takže to pro většinu účastníků byla opravdu náročná noc. Podle paní učitelky Smékalové se nocování ve škole dětem líbilo a už se těší na další.

Současně ve škole nocovali i žáci druhého stupně, kteří se mohli zapojit do „Noci stolních her“.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace