Autokina se opět dostávají na výsluní

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Autokina představují starší tituly i nové trháky
Autokina představují starší tituly i nové trháky Zdroj: Facebook Art Parking
Pro mnohé se autokino stalo něčím, co bylo k vidění v amerických filmech 70. let. Avšak v době koronaviru, kdy musela být běžná kina zavřena, se autokina těší nárůstu popularity.

Přesto že autokina by se mohla zdát jako zahraniční záležitost, v České republice byla k vyzkoušení například již v devadesátých letech. Autokino LM Drive in Cinema Strahov bylo otevřeno v roce 1999 a kromě promítání nejpopulárnějších filmů nejen z americké produkce si návštěvníci mohli také v rámci slavnostního otevření vychutnat hudební doprovod skupiny Sto zvířat, zacvičit si spartakiádní sestavy a užít si ohňostroj. Autokino Strahov však později ukončilo svou činnost a tento formát se stal raritou s nízkým povědomím.

Svět se ale mění a v tuto dobu obzvlášť rapidní rychlostí. Se vzrůstajícím zájmem se s autokiny jako kdyby roztrhl pytel a otevírají se po celé republice. Zmíněné autokino u strahovského stadionu bylo 12. května slavnostně znovuotevřeno. Stalo se tak největším v Praze se svou kapacitou pro 120 automobilů. „Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělaný. Přišlo nám, že z místa, které je v srdci Prahy, se za ta léta stalo místo tak trošku opuštěné a smutné a chtěli jsme to změnit,“ říká hlavní organizátor projektu Jakub Dostál.

Pražští zájemci mohou kromě Strahova navštívit autokino Dlabačov, Mercedes-Benz Arenu v Letňanech či Nákladové nádraží Žižkov. Dále se zapojila například Příbram, Plzeň, Brno a Olomouc.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace