ne., 6. listopad 2016 16:47

Bitva o severní Londýn skončila smírně

Koscielny v souboji s Kanem Koscielny v souboji s Kanem Zdroj: Oficiální twitter Arsenal FC
Londýn - Již tradiční fotbalové derby mezi Arsenalem a Tottenhamem Hotspurs skončilo remízou 1:1. Tento zápas se odehrál na Emirates stadium v rámci 11. kola anglické Premier league. Hráči Arsenalu mohli v případě výhry poskočit v tabulce na první místo před dalšího městského rivala Chelsea FC.

První velkou šanci zápasu měl ve 40. minutě hráč domácích Theo Walcott, ten však svou střelu nedokázal dostatečně zkorigovat a nastřelil tyč. Těsně před koncem prvního poločasu ve 42. minutě, po přímém kopu Özila, si však nešťastně do vlastní brány ztečoval míč stoper hostí Wimmer a Arsenal šel do kabin za příznivého stavu 1:0.

V 50. minutě však v pokutovém území fauloval stoper Arsenalu Laurent Koscielny a hostující tým kopal pokutový kop. Toho se ujal útočník hostujícího týmu Harry Kane a střelou doprostřed brány překonal Petra Čecha. Poslední velkou šanci zápasu měl v 84. minutě po přímém kopu hráč hostí Eriksen, ten po nepříliš přesvědčivém zákroku Čecha nastřelil jen tyč. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo a hráči tak odešli do kabin za smírného stavu 1:1.

Kuriozitou tohoto zápasu se stal vlastní gól, který padl v tomto derby po dlouhých 16 letech. Dalším zajímavým faktem je, že hráči Tottenhamu vstřelili v posledních sedmi zápasech pouze čtyři góly a z toho všechny z pokutových kopů.