Botanická zahrada Praha zahájila rozsáhlou výstavu orchidejí

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Výstava orchidejí
Výstava orchidejí Zdroj: botanicka.cz
Praha - Nadšenci pro orchideje jásají. Botanická zahrada Praha v Praze-Tróji zahájila 14. ročník výstavy orchidejí. Ta bude probíhat do 22. 3. 2020. Návštěvníci mohou na výstavu zavítat kromě pondělka ve všechny dny, a to i v neděli. Výstavní hodiny jsou od 9:00 do 19:00.

Centrem zájmu letošní výstavy jsou orchideje z Jižní Ameriky. Protože ve svých sbírkách botanická zahrada pěstuje celkem 2 500 druhů orchidejí, není možné je všechny vystavit najednou. Proto zvolila pro letošní ročník výstavy orchidejí z Ekvádoru, ostatně to již napovídá samotný název výstavy - Miniatury a giganti Ekvádoru. „Letos skleník Fata Morgana ožije barvami Ekvádoru, orchideje nížin a hor propojí indiánské motivy a návštěvníci ucítí i blízkost živé sopky,“ uvedla botanická zahrada na svých webových stránkách. 

Při zahájení výstavy vystoupil i náměstek primátora Prahy pro životní prostředí a bezpečnost Petr Hlubuček. Při svém proslovu vyjádřil podporu jak samotné botanické zahradě, tak jejímu řediteli Bohumilu Černému a ostatním zaměstnancům. Kromě toho také vyzval širokou veřejnost k návštěvě výstavy nedbaje momentálního nebezpečí koronaviru. „Rád bych pozval především návštěvníky z Prahy i samotné Pražany, aby přišli navštívit tuto krásnou výstavu a nedbali koronaviru a dalších panických zpráv, které se v posledních dnech objevují,“ prohlásil.

Na programu výstavy se podílí přední floristka Klára Franc Vavříková, která bude předvádět tvorbu aranžmá s orchidejemi. Ukázky své práce se skleněnými šperky a korálky bude předvádět firma Preciosa, která je i partnerem výstavy. Přítomna bude i laborantka botanické zahrady Alena Nekolová, která na výstavě bude mít přednášku na téma Jak se množí rostliny v laboratoři? Součástí programu jsou i komentované prohlídky, které jsou v ceně vstupného do skleníku bez nutnosti předchozí rezervace.

 Napříč celou výstavou mají návštěvníci možnost si orchideje i zakoupit. Prodej probíhá v zásobním skleníku botanické zahrady, který se nachází ve svahu pod expozičním skleníkem Fata Morgana.

 Podrobnější informace k samotnému programu výstavy jsou volně dostupné na webových stránkách botanické zahrady.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace