Brněnský exekutor se pyšní domácí rouškou

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Exekutor stěhuje pračku s rouškou přes pusu
Exekutor stěhuje pračku s rouškou přes pusu Zdroj: Archiv autora
V souvislosti s aktuální epidemií viru COVID-19 a vydanými vládními nařízeními zavedlo mnoho podniků speciální ochranné prostředky. Bez roušky tak v Brně nelze vstoupit do cukráren, menších obchodů s potravinami a nově od 17.3. se bez roušky nesmí ani do „šaliny“.

 Místní řeší nedostatek zdravotnických ochranných pomůcek v lékárnách a vyrábějí si masky doma z kousků látek. Právě jednu takovou rouškou se pyšní i jedna z brněnských soch. Brněnské obchody hromadně na vchodové dveře vylepují oznámení pro zákazníky. Lidé bez respirátorů nebo roušek nesmí dovnitř, upřednostňována je platba kartou a pro výběr zboží jsou potřeba rukavice. Dopravní podnik města Brna umístil do svých vozů oznámení, že si nepřeje, aby cestující bez roušky zakrývající nos i pusu používali jejich služeb. Vedle tohoto oznámení v písemné podobě přidal DPMB ještě zvukové hlášení mezi jednotlivými zastávkami.

V reakci na aktuální dění a na tyto změny v mnohých provozních řádech umístil neznámý recesista speciálně vyrobenou roušku přes hlavu jedné z brněnských dominant, sochu Spravedlnosti od Maria Kotrby před budovou Nejvyššího správního soudu na Moravském náměstí. Socha kterou zde město umístilo v roce 2010 si pro svůj moderní vzhled tězce získávala oblibu, nakonec si ale srdce obyvatel moravské metropole získala. Exekutor odnášející pračku jak toto dílo místní nazývají dostal roušku patrně v noci z 15. na 16. března, autor tohoto kousku prozatím zůstává neznámý.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace