Česká televize připravila nový pořad Máme na to

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
ČT bude vysílat nový pořad o finanční gramotnosti
ČT bude vysílat nový pořad o finanční gramotnosti Zdroj: ceskatelevize.cz
ČR - Spousta lidí je kvůli karanténě dlouhodobě bez práce a vyhlídky na zlepšení situace stále nepřicházejí. Někteří otočí každou korunu dvakrát, než do něčeho investují a mají problém svou domácnost finančně utáhnout a zároveň nestrádat. Jak vyžít a jak se uvědoměle i dlouhodobě chovat ke svým financím, poradí nový zábavně vzdělávací magazín Máme na to.

Pořad bude stavět především na skutečných příbězích diváků. Nabídne řešení a odpovědi na palčivé otázky, které daná ukázková situace nabídne. Česká televize bude Máme na to vysílat na kanále ČT1, a to každou sobotu od 18:05 hod. Provázet jím bude moderátorka a finanční expertka Margareta Křížová, která přiblíží danou problematiku divákovi tak, aby byla snadno srozumitelná.

„Pořad ukazuje, jak zacházet se svými financemi tak, abychom zvládli i nečekané situace. Ty přichází v životě každého z nás, a nemusí to být jen v době pandemie. To, jak je zvládneme, záleží do určité míry na tom, co víme o osobních financích a jak dobře jsme se svými penězi hospodařili v dobách, kdy šlo všechno hladce,“ vysvětluje Margareta Křížová.

Moderátorka bude během pořadu vysvětlovat také to, proč je důležité hledat si kvalitní zdroje informací. Pro mnohé je totiž velmi obtížné najít, porozumět a vyhodnotit, co je opravdu potřebné vědět a znát, třeba o své výplatě. Posílení finanční gramotnosti je tak jedním z hlavních cílů tohoto pořadu.

„Problémy řeší i ti, co peníze mají a bojí se jejich znehodnocení. I pro ně přineseme odpovědi. Nezáleží až tak na okolnostech, vždy stojíme před důležitými rozhodnutími ve vztahu k osobním a rodinným financím. Každá rada se hodí a finanční gramotnost má u nás pořád rezervy,“ dodává kreativní producentka Lucie Kapounová.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace