Cestující v Olomouckém kraji se budou vozit lépe vybavenými vozy

Ohodnoťte tento článek
(3 hlasů)
České dráhy uvedou do provozu lépe vybavené vozy
České dráhy uvedou do provozu lépe vybavené vozy Zdroj: ceskedrahy.cz
Olomouc - Cestující v Olomouckém kraji čeká v rámci regionální železniční dopravy celá řada změn. Na Hané a Jesenicku začnou jezdit vozidla jednotného vzhledu, přičemž změny se ale nebudou týkat pouze exteriéru, ale také interiéru vozidel. Novinkou bude třeba Wi-Fi připojení k internetu v motorových jednotkách 814 Regionova a 646 Stadler.

Také malé motoráčky řady 810 nabídnou podstatně vyšší komfort. Budou to především pohodlnější textilní čalouněné sedačky s vysokými zádovými opěrkami a polospouštěcí okna, která mají účinnější tepelnou izolaci. Kromě zásuvek 230 V/USB, přibude také audiovizuální informační systém, který bude cestující informovat o aktuální poloze vlaku a příštích zastávkách.

Cestujícím s jízdním kolem usnadní cestování ve vlaku háky na kola, přičemž největší investicí Českých drah (ČD) bude nákup a modernizace dvanácti jednotek se sníženou podlahou pro snadný nástup cestujících, včetně osob na invalidním vozíku, pro které bude také k dispozici bezbariérové WC.

„Nové smlouvy začnou platit 1. ledna 2020, přičemž přeměna vozového parku je již v plném proudu. V depu Českých drah v Olomouci jsme dnes představili první upravená vozidla. Modernizace zahrnuje v první fázi investici ve výši zhruba 16 milionů korun, proměnou postupně prochází zhruba třicítka vozidel, včetně lokomotiv,“ řekl místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod Radek Dvořák.

Naposledy upraveno:

1 komentář

  • Stanislav Petřík

    A nutno dodat, že těch 12 Stadlerů pravděpodobně nevyjede včas, tedy k 1. lednu 2020. ČD vypsaly výběrové řízení na modernizaci těchto vozidel, nicméně nikdo se nepřihlásil, a tak je alespoň provizorně opraví svépomocí v DPOV. První tratí, kde by se Stadlery řady 646 měly objevit, bude lokálka Olomouc - Senice na Hané - Drahanovice. To jen tak na okraj :-)

    Stanislav Petřík Odkaz Komentáře
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace