Covid-19 má v České republice svou druhou oběť

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Covid-19
Covid-19 Zdroj: http://www.simid.be/covid-19/
česká republika - Bylo jen otázkou času, kdy si nový tip koronaviru začne vybírat své oběti i v tuzemsku. Tou druhou se stal muž z Havířova ročník 1975, který se dlouhodobě léčil s onkologickým onemocněním. Hospitalizovaný byl v havířovské nemocnici od minulé středy.

Vinou dlouhodobého nádorového onemocnění pacientovi selhávaly orgány, přidružení Covidu-19 a následně zápalu plic jeho stav zhoršilo a vedlo ke smrti. Havířovská nemocnice je nyní připravená nabídnout rodině a pozůstalým plnou psychologickou pomoc.

„Je mi moc líto, že musím oznámit druhé úmrtí pacienta nakaženého koronavirem. Zpráva přišla z nemocnice v Havířově. Pacient roč. 1975 prohrál boj s rozsáhlým selháním orgánů kvůli pokročilému nádorovému onemocnění. Koronavirus jeho stav zhoršil. Upřímnou soustrast jeho blízkým," uvedl na svém twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

V Havířově byla pro pacienty infikovanými koronavirem vytvořená speciální jednotka intenzivní péče, která je určená pro nejvážnější případy a jejich zdravotní stav je konzultovaný se specialisty z Fakultní nemocnice Ostrava.

V Čechách je k dnešnímu dni (24.3.2020) téměř třináct stovek nakažených a z toho asi sedmnáct procent tvoří koronavirem nejohroženější skupina seniorů. V devatenácti případech se jedná o vážný stav. Do konce března by měl dle odborných odhadů stoupnout počet nakažených až ke třem tisícům.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace