Dánsko povolí cestování přes hranice milencům

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Kodaň
Kodaň Zdroj: pixabay
Dánsko – Vláda Dánska začala uvolňovat restriktivní opatření proti koronaviru. Nově umožnila přechod hranic pro obyvatele Německa a Skandinávských zemí.

Lidé, kteří mají partnera, letní sídlo, dítě, vnouče, rodiče nebo prarodiče v Dánsku, mohou do země cestovat. S tím, že nemusí být občané Německa, Švédska, Norska nebo Finska, stačí pokud mají trvalé bydliště v jedné z těchto zemí. Stejně tak nemusí být člověk, za kterým cestují dánským občanem.

Cestující, kteří chtějí navštívit milence, nebo partnera, mohou tak učinit, pokud je pár spolu déle než šest měsíců a pokud se už potkali naživo. Dánská policie ovšem tvrdí, že tyto podmínky jsou flexibilní. Nicméně musíte předložit jméno a adresu svého partnera, k tomu také kopie e-mailů, fotek, nebo milostných dopisů. Informovala o tom agentura Reuters.

Nová pravidla však vyvolala nevoli mezi některými dánskými poslanci, podle nichž narušují právo na soukromí. Uvědomuji si, že jsou to velmi intimní záležitosti, ale rozhodnutí o vpuštění partnera nakonec závisí na úsudku konkrétního policisty," řekl dánské televizi DR zástupce šéfa dánské policie Allan Dalager Clausen.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace