Do brexitu zbývají dva měsíce. Jeho podoba je stále nejistá

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Ilustrační foto
Ilustrační foto Zdroj: Aktuálně.cz
Londýn - Přesně 66 dní zbývá do brexitu a Spojenému království hrozí, že Unii opustí bez dohody. Poté, co Dolní sněmovna britského parlamentu odmítla návrh britské premiérky Theresy Mayové, přinesla premiérka plán B. Ten podle britských médií není strategicky odlišný od dosavadní rétoriky premiérky. Situaci komplikuje přístup britské opozice. Ačkoliv panuje shoda, že Spojené království musí opustit Unii na základě dohody, původní návrh dohody smetla většina poslanců ze stolu.

Premiérka Mayová je ochotná znovu jednat o irské pojistce s britskými politiky všech stran a poté i s Bruselem. Odmítá možnost vypsání nového referenda i možnost oddálení brexitu. „Správnou odpovědí parlamentu je schválit dohodu,“ reagovala na obavy ohledně brexitu bez dohody. „Oddálení brexitu by možnost neřízeného vystoupení ze stolu nesmetlo, pouze oddálilo daný okamžik,“ dodala Mayová.

„Britská společnost je rozdělená, převládá v ní pocit hořkosti,“ řekl pro TV Seznam britský velvyslanec v ČR Nick Archer. „Je naivní myslet si, že Britové v roce 2016 nevěděli, o čem hlasují, ale je fakt, že tehdy britští občané nehlasovali o podobě brexitu.“ Ocenil také návrh českého zákona týkající se ochrany práv britských občanů v případě brexitu bez dohody. To samé mají mít zajištěné občané států EU i v případě, že dojde k vystoupení Spojeného království bez dohody.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace